Instagram'a gelecekte açılacak hesapları da engelleme özelliği geliyor

Instagram’ın engelleme seçeneklerini geliştirdiği ve tartışmalı bir özellik üzerinde çalıştığı sızdırıldı. Test aşamasında olan yeni yöntem bazı kişileri sonsuza kadar Instagram’dan engelleyebilmenizi sağlayacak.

Instagram'a gelecekte açılacak hesapları da engelleme özelliği geliyor
22 Şubat 2021 - 09:46
Reklam

Instagram geçtiğimiz günlerde özel mesajlardan hakaret eden kullanıcıların hesabını sileceğini duyurmuştu. Şirket şimdi ise engellenen kullanıcının gelecekte oluşturacağı hesapların da engellenmesini sağlayacak.

Sosyal medya platformu bundan böyle, yalnızca belirli bir kullanıcı hesabını değil, aynı zamanda bu kişinin gelecekte oluşturacağı tüm profillerini de engelleme fırsatı sağlayacak. Açıkçası, böyle bir engelleme yönteminin oldukça faydalı olacağını ve büyük olasılıkla da oldukça sık kullanılacağını söylemek mümkün. Bu sızıntı ise Twitter'da @alex193a takma adlı kullanıcı tarafından ortaya çıkarıldı.

Instagram, bir kullanıcıyı bloke ederken iki seçenek sunacak: belirli bir hesabı engelleme veya bir profile sahip kullanıcının gelecekteki tüm hesaplarını yasaklama. Ancak bu noktada Instagram'ın, engellenen kullanıcının yeni hesaplarını nasıl takip edeceği konusunda ise bir bilgi yok. Facebook veya WhatsApp'tan alınan verilerle bunun belirlenebileceği söyleniyor.

KAYNAK : Donanımhaber, Haber7

YORUMLAR

  • 0 Yorum