Instagram, Facebook ve Instagram’da mevcut olan yeniden paylaşma özelliğini getiriyor

Meta şirketine ilişkin fotoğraf ve görüntü paylaşım platformu Instagram, yakında kullanıcılara öteki kullanıcıların gönderilerini Repost...

Instagram, Facebook ve Instagram’da mevcut olan yeniden paylaşma özelliğini getiriyor

Meta şirketine ilişkin fotoğraf ve görüntü paylaşım platformu Instagram, yakında kullanıcılara öteki kullanıcıların gönderilerini Repost (yeniden paylaşma) imkanı verecek güncelleme üzerinde çalışıyor.

YAKINDA TESTLERE BAŞLANACAK

Repost (yeniden paylaşma) özelliği daha öncesinde Twitter (retweet) ve Facebook platformunda bulunuyordu. Şirket’in repost özelliğini şimdi herkese açık olarak yayınlamamasına karşın, yakında muhakkak kullanıcılarla test etmeye başlamayı planlıyor.

Bir Meta sözcüsü, “Hikayelerde nasıl tekrar paylaşabileceğinize emsal formda, Instagram‘daki gönderileri tekrar paylaşma yeteneğini araştırıyoruz, böylelikle beşerler eski gönderilerini tekrardan paylaşabilir” denildi. Meta sözcüsü devamında, “Bunu yakında az sayıda beşerle test etmeyi planlıyoruz” dedi.

“YENİDEN GÖNDER” SEKMESİ EKLENECEK

Yeni özellik birinci olarak, Tekrar Gönderiler sekmesini gösteren bir ekran manzarası yayınlayan toplumsal medya danışmanı Matt Navarra tarafından fark edildi. Sekme, büyük olasılıkla, kullanıcıların hesaplarında yine paylaştığı tüm gönderilere mesken sahipliği yapacaktır.

Ekran imajına nazaran, “Yeniden Gönder” sekmesi, gönderiler, makaralar ve etiketli fotoğraflar sekmelerinin yanında kullanıcıların profillerinde görünecektir. Gönderileri tekrar yayınlamak isteyen Instagram kullanıcıları, şu anda bunu yapmanın direkt bir yolu olmadığı için orta sıra üçüncü taraf uygulamaları kullanıyor.

Kaynak: Tekmoloji / Teknoloji