İletişim Başkanı Altun'dan darbecilere zor soru!

Mavi Vatan gerçeğini nasıl görmezler?

 İletişim Başkanı Altun'dan darbecilere zor soru!
05 Nisan 2021 - 13:13
Reklam

İletişim Başkanı , bazı emekli amirallerin yayınladığı skandal bildiriye ilişkin, destek verenlerin hesap vereceğini söyledi. Son yıllarda Türkiye'nin denizde kazanımlar elde ettiğine dikkat çeken Altun, "Kendilerine denizci diyenler şunu nasıl görmezler? Doğu Akdeniz'de en büyük kazanımı elde eden ülkeyiz. Mavi Vatan idealine bugün olduğu kadar ne zaman yaklaşılmıştır." dedi. Sosyal medyadan da açıklamalarda bulunan Altun "Demokrasiye ve millet iradesine saygı duyan herkesin yapacağı tek şey, bu hadsiz bildiri karşısında amasız ve fakatsız tavır almaktır." ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun amirallerin yayınladığı skandal bildiri hakkında konuştu. Ahaber canlı yayınında bu bildirinin bir test olduğunu belirten Altun, bildiriyle karanlık emelleri olanların yine başarılı olamadığını dile getirdi.

 

"NET VE SERT DURUYORUZ!"

15 Temmuz'a tiyatro diyenler şimdi bu bildiriyle mağduriyet olarak ifade ediyorlar. Bu tür manipülasyonları Türk halkı kabul etmez. En ufak darbe söylemine alkış tutanlara diyoruz ki siz kaybettiniz. Günden güne daha da kaybediyorsunuz. İşlediğiniz suçtur.

Milletimize ödettikleri bedeli çok iyi biliyoruz. Net ve sert duruyoruz. Geri adım atmıyoruz. Demokrasi ve millet iradesininin yanında duranlar bildiriye karşı durmalıdır.

KENDİLERİNE DENİZCİ DİYENLER ŞUNU NASIL GÖRMEZ?
Kimileri ise amiraller doğru söylemiş dediler. Kendilerine denizci diyenler şunu nasıl görmezler? Doğu Akdeniz'de en büyük kazanımı elde eden ülkeyiz. Mavi Vatan idealine bugün olduğu kadar ne zaman yaklaşılmış. Bundan rahatsız olan dış güçlerin olduğunu herkes biliyor.


 

SOSYAL MEDYADAN DA TEPKİ GÖSTERDİ!

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise , Türkiye'nin son yıllarda nice zorlu badireler atlattığını anımsatarak demokrasiyi inkıtaya uğratacak girişimler ilk günkü tazeliğiyle hafızalarda dururken açıklanan hadsiz ve antidemokratik bildiriden siyasi menfaat sağlamaya çalışanları hayretle izlediklerini vurguladı.

 

"Demokrasiye ve millet iradesine saygı duyan herkesin yapacağı tek şey, bu hadsiz bildiri karşısında amasız ve fakatsız tavır almaktır. Lafı eğip bükmeyin. Dürüst olun. Ne zamandan beri antidemokratik girişimlere karşı güçlü bir şekilde ses çıkarmak 'mağduriyet edebiyatı' oluyor? Bugün, en ufak darbe imasına bile sessiz kalırsak yarın ülkemizi ve milletimizi hain planlardan nasıl koruyacağız?" diye soran Altun, darbe imalarının küçümsenmesi ve önemsiz gösterilmeye çalışılmasının fırsat kollayan vesayet odaklarına güç verdiğini, bu hesabi tavrın millete ve memlekete ihanet olduğuna dikkati çekti.

Türkiye siyasi tarihinin, rüzgara göre savrulan ve ilkelere göre değil konjonktüre göre tavır alan siyasetçilerin millet nezdinde nasıl yok hükmünde olduklarının sayısız örnekleriyle dolu olduğuna işaret eden Altun, "Bu türler, makam ve koltuklarını kaybedince tüm geçmişine düşman kesilir. Türkiye, sizin dogmalarınıza ve hükümsüz ideolojik hesaplarınıza kurban edilemez. Her tehdide karşı her zaman uyanık olacağız. Memleketimizi ve milletimizi her türlü hainlikten korumak için hiç durmadan çalışacağız. Kendi çıkarları ve imtiyazları peşinde koşanlar bizi anlamaz." değerlendirmesinde bulundu


YORUMLAR

  • 0 Yorum