İGÜ Lise Yaz Akademisi başlıyor

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ, LİSE ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL LİSE YAZ AKADEMİSİ’Nİ BU YIL 20-24 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLEYECEK. LİSELİLER, DİŞ HEKİMLİĞİ’NDEN REKLAM TASARIMI’NA, HAVACILIK’TAN GASTRONOMİ’YE KADAR BİRÇOK FARKLI BÖLÜMÜN DERSLERİNDEN EĞİTİM GÖRECEK.

İGÜ Lise Yaz Akademisi başlıyor

İstanbul Gelişim Üniversitesi, lise öğrencilerine özel Lise Yaz Akademisi’ni bu yıl 20-24 Haziran tarihleri arasında düzenleyecek. Liseliler, Diş Hekimliği’nden Reklam Tasarımı’na, Havacılık’tan Gastronomi’ye kadar birçok farklı bölümün derslerinden eğitim görecek.


İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) tarafından organize edilen Lise Yaz Akademisi, bu yıl 20-24 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Öğrenciler, gelecekteki meslek seçimlerine katkı sağlayacak bu programda, birçok farklı alanda hem teorik hem de pratik eğitimler görecek.


İGÜ tarafından yapılan açıklamada, aday öğrencilerin eğitim ve kariyer hayatlarında yol haritası niteliğinde olabilecek Lise Yaz Akademisi’ne üniversitenin ilgili web sitesinden 17 Haziran’a kadar ücretsiz başvuru yapabilecekleri belirtildi.Farklı alanlardan birçok ders seçeneği var


Gelecekteki kariyer hedeflerinin şekillenmesine yardımcı olacak Lise Yaz Akademisi’nde öğrenciler, dişin basit anatomisini tanıyacak, hamur hazırlama ve sunum tekniklerini öğrenecek, havacılıkta mesleki oryantasyon fırsatı elde edecek, robotik ve programlama konusunda eğitim görecek, bir reklam filminin tasarım ve uygulama süresini deneyimleyerek bilgi edinecek, siber güvenlik temel konularına ilişkin farkındalık kazanacak, bir hava aracının tasarım aşamaları hakkında bilgi sahibi olacaktır.


Akademide yer alacak dersler şu şekilde sıralandı:


Diş Hekimliğinde Üç Boyutlu Çene Modeli Yapım Atölyesi


Gastronomi Makarna Atölyesi


Havacılık Atölyesi


Siber Güvenlik Atölyesi


Uçak Mühendisliği ve Tasarım Atölyesi


Robotik Teknolojisi ve Programlama Dilleri Atölyesi


Dijital Reklam Tasarımı Atölyesi


Detaylı bilgi ve başvuru, summerschool.gelisim.edu.tr internet adresinden yapılabilecek.