Hüseyin Baş’ın hiç güzeline gitmeyecek! BTP’ye altılı masadaki bir partiden veto

2023 seçimlerine yaklaşmasıyla birlikte ittifaklar da yavaş yavaş şekilleniyor. Kimi aday göstereceği şimdi netlik kazanmayan...

Hüseyin Baş’ın hiç güzeline gitmeyecek! BTP’ye altılı masadaki bir partiden veto

2023 seçimlerine yaklaşmasıyla birlikte ittifaklar da yavaş yavaş şekilleniyor. Kimi aday göstereceği şimdi netlik kazanmayan altılı masa cephesinde son yaşanan gelişmeler ise siyaset kulislerini oldukça hareketlendirdi.

ALTILI MASAYA KATILMAK İSTEDİĞİNİ AÇIKLADI

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Lideri Hüseyin Baş, geçtiğimiz günlerde katıldığı FOX TV yayınında altılı masaya katılmak istediklerini lisana getirdi. Baş, “Bizi Millet İttifakı ve altılı masaya davet etmelerini istiyoruz. Davet etmiyorlarsa da sebebini açıklasınlar” tabirlerini kullandı.

İLK REAKSİYON AKŞENER’DEN GELDİ

Baş’ın talebine birinci reaksiyon Meral Akşener’den geldi. BTP Genel Merkezi’ne giden Akşener, Hüseyin Baş’la bir görüşme gerçekleştirdi. Lakin iştirakin olup olmayacağının altılı masa toplantısından sonra aşikâr olacağı tabir edildi. Bu sefer de gözler Baş’ı masada istemediği sav edilen Saadet Partisi cephesine çevrildi. Saadet cephesinden gelen birinci açıklamalar da çekimse istikamette oldu.

DEVA PARTİSİ DE VETO ETTİ

BTP’nin altılı masaya katılıp katılmaması ile ilgili son yorum ise DEVA Partisi cephesinden geldi. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, BTP’nin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e takviye vermesinin “kıymetli olduğunu” belirtirken, “Ancak şu etaptan sonra genişleme ihtimalini son derece zayıf görüyoruz” kelamlarıyla masada yedinci partiye yer olmadığı iletisi verdi.