Hücre gençleştirmesini sağlayan glutatyon gebelik şansını arttırıyor

Antioksidan tesiri ile bağışıklık sisteminin güçlenmesi ile sağlıklı hücre bölünmesi ve çoğalmaya katkı sağlayan glutatyon,...

Hücre gençleştirmesini sağlayan glutatyon gebelik şansını arttırıyor

Antioksidan tesiri ile bağışıklık sisteminin güçlenmesi ile sağlıklı hücre bölünmesi ve çoğalmaya katkı sağlayan glutatyon, hücre içerisinde oluşan hasarları önleyerek gebelik bahtını arttırıyor. Erkek ve bayan faktörlü tüp bebek tedavilerinde dayanak niteliğinde glutatyon uygulamasının da gerçekleştirilebildiğini vurgulayan Anadolu Sıhhat Merkezi Tüp Bebek Merkezi Yöneticisi Prof. Dr. Tayfun Kutlu, “Glutatyon, oksidatif gerilimi ve inflamasyonu azaltırken birebir vakitte da yaşlanmayı geciktiriyor” diye konuştu. 

Vücutta glutatyon eksikliğinin yaşlanma sürecini hızlandırdığını, oksidatif gerilim ve inflamasyonu arttırdığını ve beraberinde birçok hastalığın oluşmasına sebep olduğunu belirten Anadolu Sıhhat Merkezi Tüp Bebek Merkezi Yöneticisi, Bayan Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Tayfun Kutlu, “Vitamin ve mineraller damar yoluyla bedene ulaştırarak antioksidan düzeyini arttırıyor, sıhhat ve görünümü düzgünleştirmeye yardımcı oluyor, birebir vakitte bedendeki hücresel hasarı da önlüyor. Bu da tüp bebek tedavisi gören hastalarda gebelik bahtının artmasına yardımcı oluyor” dedi.

Brüksel lahanası ve brokoli glutatyon düzeyini arttırıyor

Glutatyon düzeyini doğal yollarla arttırmak için içerik bakımından güçlü besinler tüketilmesinin de kıymetli olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Tayfun Kutlu, “Brüksel lahanası, brokoli, karnabahar, sarımsak, soğan üzere sülfürden güçlü besinler; mandalina, portakal, kivi üzere C vitamininden güçlü meyveler; ıspanak, bamya, kuşkonmaz üzere bitkisel glutatyondan varlıklı besinler tüketilmesi yararlıdır. Zerdeçalda bulunan curcumin ve deve dikeni sütünün içeriğinde yer alan slimarin üzere destek edici eserler de glutatyon düzeylerini yükseltiyor” açıklamasında bulundu.

Kısırlık tedavilerinde glutatyon serum dayanağı uygulanıyor

Kadın ve erkek faktörlü kısırlık durumlarında da glutatyon uygulanabileceğini söyleyen Prof. Dr. Tayfun Kutlu, “Araştırmalar daha yüksek hücre içi glutatyon düzeylerine sahip oositlerin (yumurtaların) daha sağlıklı, daha güçlü embriyo ürettiğini gösteriyor. Bayanlarda polikistik over, endometriosis, makûs oosit (yumurta) kalitesi, berbat embriyo gelişimi, tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı, ileri bayan yaşı üzere faktörleri bulunduranlara da glutatyon uygulanabilir” dedi.

 

Glutatyon serumunun 6 faydası

•          Tüm bedeni hücre düzeyine kadar detoksifiye eder. 

•          Hücre performansını arttırır.

•          Tüm hücrelerin oksijeni azamî seviyede kullanılmasını sağlar. 

•          Hücreleri ve bilhassa güç santralleri olan mitokondrileri hasardan korur. 

•          Bağışıklık sistemini güçlendirir.

•          Enerji, konstrasyon ve canlılığı arttırır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı