HPE GreenLake, hibrit bulut genelinde iş yüklerini modernize ediyor.

Hewlett Packard Enterprise, kuruluşların hibrit bulut ortamındaki bilgi öncelikli üretim iş yüklerinin modernizasyonuna dayanak olmak...

HPE GreenLake, hibrit bulut genelinde iş yüklerini modernize ediyor.

Hewlett Packard Enterprise, kuruluşların hibrit bulut ortamındaki bilgi öncelikli üretim iş yüklerinin modernizasyonuna dayanak olmak üzere uçtan buluta platformu HPE GreenLake için yeni uygulama, analitik ve geliştirici hizmetlerini duyurdu. Güncellemeler ortasında şunlar yer alıyor:

 • HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise, artık Amazon Elastic Kubernetes Service (Amazon EKS) Anywhere from Amazon Web Services (AWS) ve Kubernetes için genişletilmiş konteyner devreye alma seçenekleriyle, müşterinin DevOps süreçlerini ve sürekliliğini desteklemek üzere kod olarak altyapı, buluta mahsus araç zincirleri ve (CI/CD) ortamları için daima entegrasyon ve yaygınlaştırma imkanları sunuyor.
 • Genel maksatlı bilgi süreç, bellek ve depolama iş yükleri için optimize edilmiş altı şablon, kullandıkça öde tüketim modeli eşliğinde ve kolay fiyatlandırma seçenekleriyle HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise içeriğine dahil edildi.
 • HPE GreenLake’i içeren genişletilmiş iş ortağı ekosistemindeki ivmelenme, HPE GreenLake for Red Sınır OpenShift Container Platform ve yakın vakit evvel duyurulan HPE GreenLake for VMware ile devam ediyor.
 • Tüketim analitiğindeki iyileştirmeler, üç hiper ölçekli genel bulut satıcısı için uygulamalara dair gelişmiş kullanım ve maliyet analitiği sunuyor.
 • HPE GreenLake for Veri Fabric ve HPE Ezmeral Unified Analytics artık HPE Ezmeral erken erişim programı aracılığıyla sunuluyor.

HPE GreenLake Bulut Hizmetleri Tahlilleri Kıdemli Lider Yardımcısı ve Genel Müdürü Vishal Lall, şunları söyledi: “HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise, büsbütün çağdaş bir tecrübeye sahip, kullanıma hazır özel bulut eşliğinde her bölümdeki kuruluşlarda yankı uyandıracak ölçüde optimize edilmiş performans, açık tercih, düşük ve öngörülebilir TCO sunuyor. Müşteriler, dijital dönüşüm için hibrit bulut işletim modelinin değerinin farkındalar. HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise, uçtan merkeze ve birden çok bulut genelinde en güzel hibrit bulut yeteneklerini hizmet olarak sunan tek tahlildir.”

HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise ile iş yüklerini hibrit bulutta yaygınlaştırabilir ve yönetebilirsiniz

HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise, otomatize, esnek, ölçeklenebilir ve büsbütün yönetilen kurumsal seviyede çağdaş özel bulut tecrübesini tekrar tanımlıyor. Hem bulut lokal hem de klâsik uygulamalar için hazırlanan HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise, maliyet ve performans için optimize edilmiş ortak bir altyapı havuzundan çıplak donanım, sanal makineler ve konteyner iş yüklerinin self servis yaygınlaştırılmasını destekliyor. Bugün HPE, HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise için aşağıdaki geliştirmeleri paylaştı:

 • HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise, Amazon EKS Anywhere with Kubernetes için genişletilmiş konteyner devreye alma seçenekleri sunuyor. Müşteriler artık genel bulutta kullandıkları konteyner çalıştırma müddetlerinin birebirini şirket içinde yapabiliyor. Böylelikle hibrit bulutlarında dengeli bir lokal bulut tecrübeyle iş yüklerinin taşınabilirliğini sağlıyor.
 • Müşteriler, vakit kazandıracak sezgisel bir kullanıcı arayüzü konsolu eşliğinde uygulama programlama arabirimlerini (API’ler), komut satırı arabirimini (CLI) yahut kod olarak altyapıları (IaC) kullanarak VM’lerini, konteynerlerin yahut çıplak donanımlarının idaresini çarçabuk kendi kendileri yapabilecekler. Bu seçenekler, geliştiricilerin daha fazla verimlilik ve görünürlük için çeşitli işletim sistemleri, konteyner uygulama yığınları ve araç zinciri entegrasyon hizmetleri ortasından seçim yapma esnekliğine kavuşmalarını ve çalışma alanlarına anında erişmelerini sağlıyor.
 • HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise, kritik iş yüklerindeki performans için kullandıkça öde modeliyle ve rekabetçi fiyatlarla genel emelli, bilgi süreç, bellek ve depolama iş yükleri için optimize edilmiş altı örnek sunuyor.
 • Tüketim analitiğindeki iyileştirmeler, üç hiper ölçekli genel bulut satıcısı için uygulamaların gelişmiş kullanımını ve maliyet analitiklerini sunuyor. Bu tahlil, müşterilerin hibrit ortamlarında kapasite planlamasını ve bütçelemeyi geliştirmelerine yardımcı olmak için daha kolay hizmet raporlaması ve gösterge panosu içgörülerini içeriyor.
 • HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise şu anda dünya genelinde 52 ülkede mevcut ve iş ortakları için HPE GreenLake for Partners programı aracılığıyla satın alınabiliyor.

HPE GreenLake ekosistem iş ortaklarını ve pazar tekliflerini genişletiyor

Müşterilere daha fazla seçenek ve fonksiyonellik sağlamak için HPE, DevOps, AI/ML, analitik, bilgi muhafaza, güvenlik ve daha fazlası için HPE GreenLake Marketplace’teki iş ortağı ekosistem tekliflerini genişletmeye devam ediyor. Bugünkü duyurular HPE GreenLake for Red Çizgi OpenShift Container Platform ve yakın vakitte duyurulan HPE GreenLake for VMware’i vurguluyor.

 • HPE GreenLake for Red Sınır OpenShift Container Platform, Red Sınır açık kaynak tahliliyle HPE GreenLake üzerinde yeni hizmet teklifleri sunmak için bu yılın başlarında Discover 2022’de yapılan ortak geliştirme duyurusunun bir sonucu. HPE GreenLake ile Red Çizgi OpenShift kombinasyonu, müşterilere uygulama geliştirme ve hibrit bulut inovasyonu için dengeli, güçlü bir temel sağlıyor. Bu, müşterilerin birden çok BT ortamında kararlılığı ve performansı artırırken maliyetleri ve karmaşıklığı azaltmasına yardımcı oluyor. HPE GreenLake for Red Sınır OpenShift Container Platform uçta, bilgi merkezinde ve hibrit bulut ortamlarında konteynerlerin self servis idaresini sağlayarak müşterilere daha fazla esneklik, ölçeklenebilirlik ve optimize edilmiş standart konteyner yapılandırmaları sağlıyor.
 • Kasım 2022’de duyurulan HPE GreenLake for VMware, kullandıkça öde hibrit bulut tüketim modeliyle tam entegre tahlil sunmak için HPE GreenLake ve VMware Cloud’u bir ortaya getiriyor. VMware Cloud, HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise dahil olmak üzere HPE GreenLake portföyü genelinde büsbütün entegre olacak.

Data Fabric ve HPE Ezmeral Unified Analytics için HPE GreenLake erken erişim programı

HPE, Discover Frankfurt’ta HPE GreenLake for Veri Fabric ve HPE Ezmeral Unified Analytics için erken erişim programlarını da tanıttı. Erken erişim programıyla geliştiriciler, hibrit bilgi ve analitiğe dair zorlukları çözmek için yeni özellikleri ve yetenekleri test ederek bilgi yapısını ve analitik hizmetini evvelce deneyebilecekler.

HPE GreenLake for Veri Fabric, sağlam bilgi kaynağına meselesiz erişim için şirket içi, çoklu bulut ve uçlar genelinde farklı data çeşitlerini birleştirerek analitiği ve data idaresini modernize ediyor. HPE Ezmeral Unified Analytics, bilgi mühendisliği, analitik ve data bilimi projelerinin tüm ömür döngüsünü ele almak için açık kaynak araçlarını destekleyen, çeşidinin en güzeli bulut tahlilini sağlıyor.

HPE GreenLake tecrübesinin temeli – HPE GreenLake uçtan buluta platformu

HPE GreenLake platformu, müşterilerine ve iş ortaklarına birleşik bir hibrit tecrübe ve bulut hizmetlerine kolay erişim sağlıyor. Bugün HPE GreenLake 65 binden fazla müşteriyi destekliyor, iki milyondan fazla bağlı aygıta güç sağlıyor ve dünya çapındaki müşterileriyle exabyte ölçeğinde bilgiyi yönetiyor. Kuruluşlar, hibrit bulut stratejilerini otomatize etmek, düzenlemek ve yürütmek için tek bir platformdan yararlanıyor.

HPE, HPE GreenLake platformunda inovasyona ve yatırıma devam ediyor. Mart 2022’de HPE, uç yetenekler dahil tüm bulut hizmetlerine kolaylaştırılmış bir görünüm ve erişim sağlayan yeni, birleşik bir operasyonel tecrübesi duyurmuştu. Buna HPE GreenLake platformunun Aruba Central ile yakınsaması da dahildi. HPE, Haziran ayındaki HPE Discover 2022 etkinliğinde ise gelişmiş güvenlik, yeni geliştirici portalı, yeni araçlar ve varlıkları ve iş yüklerini daha geniş ölçekte yönetmek için güçlendirilmiş yetenekler dahil olmak üzere ek çalışmalarını duyurmuştu.

HPE GreenLake platformunda sanal test sürüşüne çıkmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bulunabilirlik

Red Sınır OpenShift Konteyner Platformu için HPE GreenLake, 2023’ün birinci çeyreğinde satışa sunulacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı