Heyecanla Beklenen Starfield Oynanış Videosu Yayınlandı

Oyun dünyasının heyecanla beklediği Starfield oynanış görüntüsü yayınlandı. 15 dakikalık görüntü Bethesda‘nın yeni oyununu gözler...

Heyecanla Beklenen Starfield Oynanış Videosu Yayınlandı

Oyun dünyasının heyecanla beklediği Starfield oynanış görüntüsü yayınlandı. 15 dakikalık görüntü Bethesda‘nın yeni oyununu gözler önüne serdi.

Bethesda‘nın 6 yıldır geliştirdiği yeni RPG’den birinci oynanış görüntüsü yayınlandı. Oyun dünyasının dizginlenemez bir merakla beklediği Starfield Xbox Bethesda sunumunda ayrıntılı olarak gösterildi. Uzayın derin köşelerinde geçen üretim ünlü oyun imalcisi Todd Howard tarafından sunuldu.

Minecraft Legends Xbox Bethesda Sunumunda Duyuruldu

Merakla beklenen oynanış görüntüde Anselon’un Kreet uydusunda geçen bir vazife karşımıza çıkıyor. 7 Mayıs, 2330’da geçen oyunda oyuncunun uzay gemisiyle uyduya iniş yaptığı görülüyor. Keşif ve gereç toplama üzere oyunun birçok farklı istikametini görebildiğimiz görüntü Starfield’e dair merak edilen birçok şeyi de gözler önüne seriyor. Görüntüyü aşağıdaki ilişki üzerinden izleyebilirsiniz.

Oyunun karakter tasarlama ekranı ise Todd Howard’ın sunumda verdiği demeç doğrultusunda “en esnek karakter tasarlama arayüzü” olacak. Oyuncular farklı karakter nitelikleri belirlediği gelişim ekranları da gözler önüne serildi.

Starfield Üs Kurma ve Gemi İnşa Etme Mekanikleriyle Geliyor

Oyuncular Bethesda’nın yeni RPG’sinde uzayın derin köşelerinde kendi üslerini kurabilecek. Hayli ayrıntılı inşaat arayüzlerinin bulunacağı oyunda bir uzay gemisi tasarlamak bile mümkün. Howard, oyuncuların uzay gemilerini diledikleri üzere tasarlayabileceğini ve elde ettiği kaynaklarla geliştirebileceğini belirtti.

Oyuncular oyunun dünyasında yer alan kesim üreticilerinden kesim satın alarak kendi gemilerini geliştirecek ve mürettebatını belirleyebilecek. Howard uzay gemisi uçurmanın mümkün olduğunu açıkladıktan sonra uzayda yapılan it savaşlarına dair imgeler gözler önüne serildi.

Oyuncular Starfield’de kendi gemilerini tasarladıktan sonra şahsen uçurarak uzayda savaşa girebilecek. Geminin kuşandığı kalkan ve silahlar uzayda yapılan savaşlarda kritik bir rol oynayacak.

Oyuncular Rastgele Bir Gezegenin Diledikleri Üzere Keşfedebilecek

Bethesda’nın ünlü ismi oyuncuların binden fazla gezegeni diledikleri üzere keşfedebileceklerinin altını çizdi. Howard oyuncuların gezegen üzerinde belirledikleri rastgele bir noktaya iniş yapabileceklerini de ekledi. Bu bağlamda No Man’s Sky’ı hatırlatan Starfield’ın böylesine dev bir vaadin altından kalkıp kalkamayacağı ise merak konusu.

Starfield çıkış tarihi 2023 olarak belirlendi. Bethesda’nın heyecanla beklenen dev oyunu 2023’de Xbox Game Pass üzerinde yerini alacak. Oyun çıkış yapar yapmaz Xbox Game Pass kütüphanesine eklenecek.

SaveButonu / Gamegar