“Henüz Ek Kötüsü Bitmedi!” Bitcoin İçin Sırada Ne var?

Bitcoin (BTC) kayda paha bir toparlanma kaydederek 27.000 dolar düzeyini tekrar aştı. Bu da BTC’nin...

“Henüz Ek Kötüsü Bitmedi!” Bitcoin İçin Sırada Ne var?

Bitcoin (BTC) kayda paha bir toparlanma kaydederek 27.000 dolar düzeyini tekrar aştı. Bu da BTC’nin önümüzdeki haftalarda kıymetli çıkarlar elde etmek üzere konumlandığı istikametindeki spekülasyonların artmasına yol açtı.

Bitcoin için en berbatı şimdi bitmedi!

Bununla birlikte, BTC’nin 2023’teki genel güçlü toparlanmasına karşın, Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin için en kötüsünün şimdi geride kalmadığını söylüyor. Stratejist, çeşitli faktörlerin dijital varlık için engebeli bir yol önerdiğini ileri sürüyor.

Bitcoin ve kripto para ünitelerinin, tarihlerindeki birinci ABD resesyonu, potansiyel bir pay senedi ayı piyasası ve merkez bankalarının artan incelemesiyle karşılaştıkları için kendilerini kritik bir noktada bulduklarını öne sürüyor. Bu bağlamda McGlone, şu açıklamayı yapıyor:

Kriptolar birinci ABD resesyonu, potansiyel bir pay senedi ayı piyasası, uyanık merkez bankaları ve yüksek faiz oranı rekabetiyle karşı karşıya ve 2023’te sıçrama yaptılar. Bu da konsensüsün en berbatın bittiğini düşündüğünü gösteriyor. Fakat, biz buna katılmıyoruz.

henuz ek kotusu bitmedi bitcoin icin sirada ne var 0 8h3tNKQ1

McGlone, son yıllarda yaşanan ve 2021’de Bitcoin’in doruğuyla sonuçlanan büyük likidite enjeksiyonunun, kripto piyasasını karakterize eden spekülatif aşırılıkları örneklediğini ileri sürüyor. Ona nazaran, bu aşırılıklar devam eden risklerin bir göstergesi. Ayrıyeten McGlone, emtia fiyatlarının düşmesi, ÜFE’nin gerilemesi ve banka mevduatlarının azalması üzere deflasyonist sinyallerden bahsediyor. Stratejist, bunların Federal Reserve’in sıkılaştırma tedbirlerinin potansiyel tesirinin habercisi olduğunu belirtiyor.

Ufukta uzun müddetli bir sakinlik mu Var?

TechnicalRoundup’ın yakın vakitte yaptığı bir tahlilde, BTC’nin mevcut durumu tartıştı. Analist, ayın kapanışının piyasa yapısında çok az yahut hiç değerli değişiklik olmadığını ortaya koyduğunu söylüyor. Analiste nazaran, piyasa, 20.000 ila 35.000 dolar aralığında sıkışmış üzere görünüyor. Ayrıyeten, yakın vadede bir kırılma belirtisi yok.

Yaklaşan bir değişime işaret edebilecek gözle görülür bir “yükseliş ve üstte kapanış” argümanı şu anda vakit dilimlerinde mevcut değil. Analist, piyasa bu aralıktan çıkana kadar kıymetli bir toparlanma olmayacağını varsayım ediyor. Ayrıyeten analist, piyasanın daima aylık mumlarla yeni bir aralığa gireceği ve potansiyel olarak uzun bir sakinlik periyoduna yol açacağı telaşlarını lisana getiriyor. “Çok aylı diddling” olarak isimlendirilen bu sakinlik, temkinli olmayan traderlar için değerli kayıplara neden olabilir.

henuz ek kotusu bitmedi bitcoin icin sirada ne var 1 Qgh64jkf

‘Dalgalı’ piyasada sörf yapmak!

Kripto para piyasası tarihî olarak değişken olmasına karşın, mevcut durum bilhassa “dalgalı” olarak tanımlanıyor. Haftalık ve aylık üzere daha yüksek vakit dilimleri bile bu dalgalı trendden etkilenmiyor. Bu da yönsel bir önyargı oluşturmayı zorlaştırıyor. Bu nedenle hakim tema, düşüş tarafında takip eksikliği üzere. Fakat bu boğa traderlarını canlandırmak için pek bir şey yapmadı.

Mevcut piyasa durumu, alım satım yaparken dikkatli bir yaklaşım gerektiriyor. BTC için 27,5 bin dolar düzeyi, kumda kritik bir çizgi olarak duruyor. Analiste nazaran, bunun altında bir kapanış, zati karmaşık olan piyasa senaryosunu daha da karmaşıklaştırarak düşüş eğilimine işaret edebilir. Bununla birlikte, günlük vakit dilimi bu dalgalı piyasa şartlarında kıymetini koruyor. Bilhassa volatilite daha da azaldıkça, işin birçoklarının yapılması gereken yer burası olacak.

Bitcoin 27,000 doları geri aldı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, ABD’den gelen istihdam datalarının tesiriyle 27.000 dolar eşiğini yine aştı. Bilhassa Mayıs ayında ABD’de işsizlik oranı beklentileri aşarak %3,5 olarak öngörülürken %3,7’ye ulaştı. İşgücüne iştirak oranı ise değişmedi. Bununla birlikte, bu Ekim 2022’den bu yana görülen en yüksek işsizlik oranına işaret ediyor. Öte yandan, harikulade Amerikan iktisadı Mayıs ayında 339.000 kişilik istihdam yaratarak gücünü gösterdi. Analistlere nazaran Bitcoin, 28.000 dolara yol açacak kilit kanalları yine test etmek istiyor. Piyasa iştirakçileri 28.000 doları, 30.000 doları geri almak için kritik bir dayanak düzeyi olarak görüyor.