Hem sıhhati hem de 700 bin lirası gitti! Böbrek ağrısıyla gittiği tıp merkezinde morfin bağımlısı oldu

İstanbul Esenyurt’ta böbrek hastası bir kişinin argümanları akıllara sakinlik verdi. Teze nazaran E.Y. (25) isimli...

Hem sıhhati hem de 700 bin lirası gitti! Böbrek ağrısıyla gittiği tıp merkezinde morfin bağımlısı oldu

İstanbul Esenyurt’ta böbrek hastası bir kişinin argümanları akıllara sakinlik verdi. Teze nazaran E.Y. (25) isimli vatandaş, böbrek taşı şikayetiyle geçtiğimiz eylül ayında bir özel tıp merkezine başvurdu. Hastanede vazifeli tabip Muzaffer B., kendisine ilaç tedavisi uygulanacağını ve rahatlatacağını söyledi. Hastaya, tabip tarafından morfin enjekte edildi.

MİKTARI AŞINCA KARA LİSTEYE ALINDI

Morfin alınca ağrıları azalan hasta Erol Y., gün çok hastaneye gitmeye başladı. Her gidişte hekim tarafından hastaya morfin enjekte edildi. Fakat bir müddet sonra günlük doz ölçüsünün artması ile Erol Y. hastane tarafından kara listeye alındı.

OTOPARKTA HASTAYA MORFİN VERDİLER

Doktor Muzaffer B., artık morfin bağımlısı hale gelen hastası Erol Y.’ye bu sefer diğer tahliller önerdi. Dışarıdan temin edilen morfin, bir hemşirenin de yardımıyla para karşılığında Erol Y.’ye verilmeye başlandı. Bazen tıp merkezinin otoparkında, bazen de hastanın meskenine giden hemşire Musa K., hastaya günlük 12 doza kadar morfin vermeye devam etti.

DOKTORA 700 BİN LİRA KAPTIRDI

Bağımlılığı artan Erol Y. ise günlük 3 bin TL’yi bulan masrafları karşılamak için ailesinden, akrabalarından borç aldı. Durum, doktora yaklaşık 700 bin TL parasını kaptıran hasta Erol Y.’nin eşinin şüphelenmesiyle ortaya çıktı. E.Y., avukatı aracılığıyla emniyete giderek tabipten şikayetçi oldu. Polis grupları olayla ilgili inceleme başlattı.

“BENİ BAĞIMLI YAPTILAR”

Yaşanan süreci anlatan Erol Y., “Böbrek taşı tedavisi için geldiğim hastanede bana morfin ilacı yapıldı. Günlük bir doz yapılıyor. Fazlası yapılmıyor. Bu ilacı daima yaptırdığım için hastane beni kara listeye aldı. Tabip bana, ‘Dışarıdan farklı beşerler getir onların üzerine yazalım sana uygulayalım’ dedi. Hastanede 200 TL idi. Dışarıdan getirirsem kendisi bana 3 bin TL’ye yapacağını söyledi. Beni bağımlı yaptılar. Toplamda 700 bin TL paramı aldılar. Gönderdiğim paraların dekontları var. Hastanede tabip ve iki hemşire bana ilacı uyguladı. ‘Tedavine düzgün gelecek, ağrılarını kesecek’ bu türlü söyleyerek bana yaptılar. Tabip tedaviyi 12 doza kadar çıkarttı. İlaçlar bana, hastanenin acil kısmında, otoparkta ve konutumda saklı gizli yapılıyordu. Tabip temin ediyor, iki hemşire bana uyguluyordu” dedi.

Hem sıhhati hem de 700 bin lirası gitti! Böbrek ağrısıyla gittiği tıp merkezinde morfin bağımlısı oldu - 07/12/2022

GÜNDE 12 DOZ MORFİN

Hastanın avukatı Ceylan Irmak Beşiroğlu ise “Esenyurt’ta bir genç daha uyuşturucu ve uyarıcı unsura alıştırıldı. Lakin bu kere maalesef sıhhat vazifelileri tarafından. Kendisine tedavi edileceği vadedilerek hastanede uygulanan bir doz ilaç 12 doza kadar çıkartılıp, yasaklı, narkotik içeren bir unsurla bağımlı hale getirildi. Daha sonra rahatsızlığının artması sonucunda aile durumu fark edip, bunun ilaç olmadığını bağımlılık yapan bir unsur olduğunu tespit edip, ilgililer hakkında şikayette bulundular” diye konuştu.

Hem sıhhati hem de 700 bin lirası gitti! Böbrek ağrısıyla gittiği tıp merkezinde morfin bağımlısı oldu - 07/12/2022

DOKTOR VE HEMŞİRE İŞTEN ATILDI

İddiaya mevzu olan tıp merkezi, yaşananları doğrularken tabip Muzaffer B ve hemşire Musa K.’nın tıp merkezi ile bağı kesildiğini açıkladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Aktüel