Hayat Bugün Suzan kimdir, kim canlandırıyor? Doç. Dr. Suzan Mayer kimdir? Hayat Bugün tabip Suzan’ın gerçek ismi ne?

Hayat Bugün, O3 Medya imzalı, birinci kısmı 19 Ekim 2022 tarihinde yayımlanan, direktörlüğünü Çiğdem Bozali’nin...

Hayat Bugün Suzan kimdir, kim canlandırıyor? Doç. Dr. Suzan Mayer kimdir? Hayat Bugün tabip Suzan’ın gerçek ismi ne?

Hayat Bugün, O3 Medya imzalı, birinci kısmı 19 Ekim 2022 tarihinde yayımlanan, direktörlüğünü Çiğdem Bozali’nin üstlendiği, senaryosunu ise Ayça Üzüm ve Cansu Çoban’ın kaleme aldığı medikal ve dram tipindeki Türk televizyon dizisidir. Hayat Bugün Suzan kimdir, kim canlandırıyor? Doç. Dr. Suzan Mayer kimdir? Hayat Bugün tabip Suzan’ın gerçek ismi ne?

HAYAT BUGÜN TABİP SUZAN MAYER KİMDİR?

Hazar Ergüçlü

DOÇ. DR. SUZAN MAYER (HAZAR ERGÜÇLÜ)

Onkoloji anabilim kolu lideri. Bir vakitler kendini hastaneye adamış, kanser konusunda çok başarılı bir doktor olsa da pandemi sürecinde yaşadığı büyük bir kayıp yüzünden kendini hastaneden uzaklaştırmış, medyada uzunluk gösteren bir hekim olmayı tercih etmiş. Lakin Barış’ın gelişi ve ona “ya hastane ya medya” seçeneği sunmasıyla o da doktorluğa tekrar aşkla bağlanacak…

HAZAR ERGÜÇLÜ KİMDİR?

Hazar Ergüçlü (d. 1 Ocak 1992, KKTC), Kıbrıs Türkü oyuncudur.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yapan Hazar Ergüçlü, Derviş Zaim’in yönettiği Gölgeler ve Suretler isimli sinema sinemasıyla profesyonel oyunculuğa adım attı.

7 Eylül 2011 tarihinde Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Kuzey Güney isimli dizide canlandırdığı Simay Canay karakteri ile televizyonda görünmeye başladı. Dizinin takımında Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Hikaye Karayel yer almaktadır. Dizi, Haziran 2013’te final yaptı.

2013 yılında Star TV’de yayınlanmaya başlayan Medcezir dizisinde başrollerden biri olarak Eylül Buluter karakterini canlandırdı. Dizinin öteki başrolleri ise Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Taner Ölmez ve Barış Falay’dır. Dizi, 2015 yılında final yaptı.

Daha sonra Analar ve Anneler dizisinde Baht isimli karakteri canlandırmıştır. Dizinin takımında Sinem Kobal, Okan Yalabık, Metin Akdülger, Binnur Kaya ve Ulaş Tuna Astepe üzere isimler yer almaktadır.

Haziran 2016’da Star TV’de başlayan Yüksek Sosyete dizisinde başrol olarak Cansu Koran karakterini canlandırdı. Dizinin öbür başrolleri ise Engin Öztürk, Meriç Aral, Ozan Dolunay ve Zuhal Olcay’dır.

Kasım 2017’de başlayan Hayat Sırları isimli dizide başrol olarak Seher Kuzgun karakterini canlandırdı. Dizinin başka başrolleri ise Ekin Koç, Ahmet Mümtaz Taylan, İhtilal Yakut ve Olgun Toker’dir

2017 yılında Kar sinemasında Müzeyyen karakterini canlandırarak büyük beğeni toplayan oyuncu 2018 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Ahlat Ağacı sinemasında ise Hatice karakterine hayat verdi.

2018 yılında dijital içerik platformu olan BluTV’de yayınlanan Dudullu Postası isimli dizide Melis karakterini canlandırdı. Dizinin takımında Taner Ölmez, İtimat Kıraç, Bülent Şakrak, Ahmet Rıfat Şungar ve Aslı Bekiroğlu üzere isimler yer almaktadır.

İlk dönemi Aralık 2018’de yayınlanan Netflix üretimi birinci Türk dizisi olan Hakan: Muhafız’da dört dönem boyunca başrollerden biri olarak Zeynep Erman karakterini canlandırdı. Dizinin takımında ise Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Burçin Terzioğlu, Ayça Ayşin Turan, Taner Ölmez, Engin Öztürk, Funda Eryiğit, Boran Kuzum, Ayşe Melike Çerçi, Miray Daner, Saygın Soysal üzere isimler yer almaktadır.

2019 yılında BBC dizisi olan The Mallorca Files isimli dizide Azra Bolat karakteriyle konuk oyuncu olarak yer aldı.

2020 yılında Reebok markasının reklam yüzü olmuştur.

Kasım 2020’de Show TV’de yayımlanmaya başlayan ve 1 dönem süren Alev Alev dizisinde başrollerden biri olarak bir yangın ile hem fizikî görünümü hem de hayata bakışı değişen Çiçek Görgülü karakterine hayat verdi. Dizinin takımında Demet Evgar, Dilan Çiçek Deniz, Cihangir Ceyhan, Berkay Ateş ve Zuhal Olcay üzere isimler yer aldı. Dizi, Mayıs 2021’de sona erdi.

Kasım 2021’de Blu TV’de yayınlanan ‘The Affair’ uyarlaması ‘Saklı’ dizisinde Aslı karakteriyle başrol oynadı. Dizide başrolde Hazar Ergüçlü’ye Ahmet Rıfat Şungar, Defne Kayalar ve Fırat Çelik eşlik ediyor.

2022 yılında We Are The Walkers markasının yüzü olarak ‘Yürüyoruz Dimi’ sloganıyla reklam sinemasında yer aldı.

Hazar Ergüçlü’nün ‘Sümbül’ rolüyle başrolünde yer aldığı Gönül sineması 10 Ağustos 2022’de Netflix platformunda yayınlandı ve sinema, yayına girdiği tarihten bu yana birinci haftada 2,5 milyon saat izlenerek Netflix’in dünyada en çok izlenen 10 üretimi ortasında yerini aldı.

Hazar Ergüçlü’nün Kubilay Aka ile partner olduğu Love Snack uyarlaması ‘Sadece Arkadaşız’ dizisi Eylül 2022’de Exxen’de yayınlanacak.

Hazar Ergüçlü, Ulaş Tuna Astepe, Tansel Öngel ve Hande Doğandemir üzere isimleri buluşturan ve Çiğdem Bozali’nin direktör koltuğunda oturduğu Hayat Bugün dizisi ‘New Amsterdam’ dizisinden uyarlanıyor ve yakında Show TV’de yayımlanmaya başlayacaktır.