Haliliye'de arazi toplulaştırması sürüyor

DSİ GAP 15. Bölge Müdürlüğü "Arazi Toplulaştırma Çalışmaları" kapsamında Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Karpuzlu mahallesinde çalışmaları devam ediyor.

Haliliye'de arazi toplulaştırması sürüyor

Şanlıurfa Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında toplam 79 kırsal mahallede 1 milyon 550 bin 240 dekar alanda arazi toplulaştırma çalışmalarının devam ediyor.

HALİLİYE'DE ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI SÜRÜYOR

Arazi toplulaştırması ile birlikte diğer altyapı hizmetlerinin de (sulama, tarla içi geliştirme işlemleri vb.) birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında DSİ GAP 15. Bölge Müdür yardımcısı Faruk Fıratoğlu ve teknik ekip Haliliye ilçesine bağlı Karpuzlu mahallesinde yapılan arazi çalışmalarında inceleme yaptı.

Arazi toplulaştırma çalışmalarının amacı; Tarım işletmelerinin sahip oldukları küçük, parçalı ve dağınık arazileri modern tarım işletmeciliğine göre yeniden düzenleyerek, daha az zaman, iş gücü ve sermaye kullanımı sağlamak, üretim faktörlerinden en iyi biçimde yararlanarak tarımsal üretimi ve tarım işletmelerinin verimliliğini artırmak ve kırsal kesimdeki nüfusun hayat standartlarını yükseltmektir.

DSİ GAP 15. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada,

"Genel Müdür Yardımcımız Sn Faruk Fıratoğlu ve beraberindeki heyet ile birlikte Şanlıurfa Haliliye ilçesi Karpuzlu mahallesinde yürütülen Arazi Toplulaştırma çalışmalarını yerinde incelediler"denildi.