Halfeti'de saklı cennet gurbetçilerin uğrak yeri oldu

Şanlıurfa’nın, Sakin şehir Halfeti’de bulunan ve ziyaretçilerine görsel şölen yaşatan Değirmendere vadisinde bulunan Baş pınar turizm kazandırılmayı bekliyor.

Halfeti'de saklı cennet gurbetçilerin uğrak yeri oldu

Fırat nehrinin sularının döküldüğü Halfeti doğal güzellikleri ile de yerli ve yabancı turistleri çekmeye devam ediyor. Sahip olduğu ekolojisi ve biyo çeşitliliğiyle muhteşem güzellikte olan Değirmendere bulunan Baş Pınar berrak suyu ile turizme kazandırılmayı bekliyor.

Sakin şehir Halfeti, Şanlıurfa merkeze 122 km uzaklıkta olup, ziyaretçilerine görsel şölen yaşatıyor ve kendi sakinliği ziyaretçilerine de sirayet ediyor.

Tarihi Halfeti evleri Asma köprü, Rumkale’de bulunan Aziz Nerses Kilisesi ve Barşavma Kilisesi ve karagül Halfeti’de diğer güzellikler arasında yer alıyor. Değirmendere Vadisi ise berrak sularda yüzüp kuş cıvıltılar arasında vatandaşlar ferahlıyor.

Özellikle yaz aylarında ilçeye gelen gurbetçilerin en çok uğrak yeri olan Değirmendere Baş Pınara gelen ziyaretçilere görsel şölen yaşatıyor.

Güzel berrek su ile turizme kazandırılmayı bekleyen Değirmendere Baş pınara gelen gurbetçi Yusuf Akalın,” Bizler küçükken burada yüzerdik, çok güzel bir yer boğulma riski yok, kanallar ve Fırat suyu tehlikeli ve yasaktır. Bizde yaz aylarında Halfeti’ye geldiğimizde çocuklarımızla birlikte burada yüzüp eğleniyoruz. Belediye buraya bir el atsa turizme kazandırsa çok güzel olur. İlçeye daha fazla turist gelir”dedi.