Güler Sabancı: “Hibe Desteği Verdiğimiz Kurumlar, Bizim İçin Ortak Gayeye Ulaşmada Birlikte Yürüdüğümüz Yol Arkadaşları Oldu”

SABANCI VAKFI, HİBE PROGRAMLARI KAPSAMINDA 16 YILDA 218 PROJEYE 56 MİLYON TL’DEN FAZLA DAYANAK VERDİ...

Güler Sabancı: “Hibe Desteği Verdiğimiz Kurumlar, Bizim İçin Ortak Gayeye Ulaşmada Birlikte Yürüdüğümüz Yol Arkadaşları Oldu”

SABANCI VAKFI, HİBE PROGRAMLARI KAPSAMINDA 16 YILDA 218 PROJEYE 56 MİLYON TL’DEN FAZLA DAYANAK VERDİ

Sabancı Vakfı, 16 yıldır devam eden Hibe Programları kapsamında düzenlediği “Ekim Zamanı” etkinliğinde desteklediği sivil toplum kuruluşlarını bir ortaya getirdi. Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Güler Sabancı, “Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olduğu ve herkesin sesinin eşit çıktığı bir toplum hayaliyle 16 yılda 218 projeye 56 milyon TL’den fazla dayanakta bulunduk.” dedi.

Sabancı Vakfı, 16 yıldır kesintisiz devam eden Hibe Programları kapsamında takviye verdiği sivil toplum kuruluşlarını “Ekim Zamanı” etkinliğinde bir ortaya getirdi. Aktiflik, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Güler Sabancı’nın mesken sahipliğinde, sivil toplum kuruluşlarının iştirakiyle düzenlendi.

Sabancı Center’da gerçekleşen buluşmada, 2021-2022 periyodunda Sabancı Vakfı’ndan hibe dayanağı alan 7 projenin öyküsü kamuoyuyla paylaşıldı. Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarına 16 yıldır kesintisiz hibe takviyesi vererek bu alanda tek vakıf olma başarısı gösteren Sabancı Vakfı, bugüne kadar 218 projeye 56 milyon TL’den fazla takviye sağladı. Bu sayede, Türkiye’nin 76 vilayetinde yüz binlerce kişinin hayatına dokunuldu.

Toplumsal gelişmenin sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirmekten başladığını belirten Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Güler Sabancı, “Sabancı Vakfı olarak toplumsal gelişmenin lakin güçlü ve faal sivil toplum kuruluşlarının varlığıyla mümkün olacağına inanıyoruz. Projelere maddi desteğimizin yanında Vakfımızın yarım asra yakın müddettir edindiği tecrübeyi de paylaşmaya çaba ettik. Hibe dayanağı verdiğimiz kurumlar, bizim için ortak gayeye ulaşmada birlikte yürüdüğümüz yol arkadaşları oldu. Birbirinden pahalı projelerle bir ortada olmak geleceğe dair umutlarımızı pekiştiriyor ve yaptığımız işin ne kadar yanlışsız olduğunu gösteriyor. Tüm proje sahiplerine Türkiye’nin toplumsal gelişimine katkı sunan çalışmaları için minnetlerimi sunarım.” dedi.

Ekim Vakti buluşmasında Anka Üreten Bayan Derneği, Dem Derneği, Dört Mevsim Hayat Uzunluğu Oyun ve Öğrenme Derneği, Hempa Çocuk Derneği, Bayan Adayları Destekleme Derneği, Parıltı Görmeyen Çocuklara Takviye Derneği ve Türkiye İşitme Engelliler Derneği’nin proje temsilcileri; projelerinin sonuçlarını, projelerini hayata geçirirken yaşadıkları tecrübeleri, gelecek periyot için planlarını ve projelerden yararlanan insanların hikayelerini aktarma fırsatı buldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı