Gram altında tarihi rekor geldi

fiyatlarında hareketlilik devam ediyor. Global iktisatta ABD’deki gelişmeler dikkatle takip ediliyor. ABD’nin faiz artırımlarına devam...

Gram altında tarihi rekor geldi

fiyatlarında hareketlilik devam ediyor. Global iktisatta ABD’deki gelişmeler dikkatle takip ediliyor. ABD’nin faiz artırımlarına devam edeceğinin sinyallerinin güçlenmesiyle birlikte dolar tarafında olumlu seyir hakim olurken bu durumdan bir nebze de olsa negatif etkilendi.

ABD ekonomisindeki borçlanma tavanı sorunu da geride kaldı ve bundan sonraki süreçte Fed’in alacağı kararlar ve Fed Lideri Jerome Powell’ın faiz toplantısı sonrası yapacağı açıklamalar gündemi belirleyecek.

Altın ise bu gelişmelerin ışığında istikamet tayin etmeye çalışıyor. Ons altın tarafı hafif gevşerken tarafı iç piyasadaki dövizde oluşan volatilitenin tesiriyle yükselişe geçti.

Ons altın güne 1961 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 1959 dolar en yüksek de 1964 dolar düzeyi görüldü. Şu sıralar ons altın 1960 dolardan süreç görüyor.

GRAM ALTIN REKOR KIRDI

Gram altın dolardaki volatil seyrin tesirinde kalarak tarihi yüksek düzeyine ulaştı. Gram altın güne 1340 liradan başladı. Gün içinde en düşük 1338 lira en yüksek de 1368 lira düzeyi görüldü. Şu sıralar gram altın 1351 liradan alıcı buluyor.