Görüşmede iki kıymetli hususa vurgu yapıldı! Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi‘ndeki toplantıya, Konsey üyeleri...

Görüşmede iki kıymetli hususa vurgu yapıldı! Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi‘ndeki toplantıya, Konsey üyeleri Cemil Çiçek, İsmail Kahraman, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Lideri Metin Kıratlı ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan katıldı.

TÜRKİYE YÜZYILI VURGUSU

Basına kapalı yapılan toplantı 3 saat sürdü. Toplantıda 2023 seçimlerinin değerine ve Türkiye Yüzyılı’na vurgu yapıldığı belirtildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI YÜKSEK İSTİŞARE HEYETİ NEDİR?

Yüksek İstişare Şurası (YİK), ulus ve devlete hizmeti olmuş bilgi ve birikim sahibi bireylerin bu kazanımlarından yararlanılabilmesi hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Mayıs 2019 tarihinde yayımlanmış Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile oluşturulmuş heyettir.

KURULDA ESKİ TBMM LİDERLERİ VAR

Kurul üyeleri, cumhurbaşkanı tarafından devlete hizmeti olmuş ve bilgi birikimine sahip olan TBMM eski liderleri yahut başkanvekilleri ortasından belirlenir. Ayrıyeten konseyin çalışma metodu ve temelleri, konsey üyelerine yapılabilecek ödemeler cumhurbaşkanınca belirlenir.

Kaynak: AA / Siyaset