Google Haritaların görüntülediği ürkütücü yerler

Google Haritalar ve Google Earth, dünyanın üç boyutlu haritasını sunarak insanlara tuhaf ve gizemli yerleri...

Google Haritaların görüntülediği ürkütücü yerler

Google Haritalar ve Google Earth, dünyanın üç boyutlu haritasını sunarak insanlara tuhaf ve gizemli yerleri keşfetme imkanı sağlıyor. Uygulamalar sayesinde çöl ortasında veya günlük yaşamda gözden kaçan detaylar ortaya çıkabiliyor. İşte Google tarafından görüntülenen 6 tuhaf yer.

Google’dan alınan görüntüler, bir zamanların ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’a ait olan  uçağın sudaki batığını gösteriyor.
Norman’s Cay bir zamanlar uyuşturucu kaçakçılığı çetesinin merkezinde yer alıyordu ve Escobar’ın uçağı adadaki insan yapımı küçük pistin hemen yakınına iniş yaptıktan sonra düşmüştü.Uçak düştükten sonra yerel yönetimin bile uçağa dokunmaya korktuğu söylenmişti ve uçak suda çürümeye terk edildi.
Ohio’da bulunan ve oldukça normal görününen bu ev Amerika’nın en kötü suç mahallerinden birine ait. Odak dışı bırakılan evde Ariel Castro adlı adam üç kadını kaçırdıktan sonra 10 yıldan fazla bir süre bu evde esir tutu.
2002-2004 yılları arasında farklı zamanlarda kaçırdığı Amanda Berry, Gina Dejesus ve Michelle Knight’a defalarca tecavüz eden Castro’ya, işlediği en ağır suçtan ömür boyu hapis cezası verilmiş, bu cezaya, diğer suçlar için bin yıl daha eklenmişti.  Ariel Castro’nun cezaevinde intihar ettiği bildirilmişti.