Gönüllü öğretmenler, depremzede öğrencilere moral oldu

Gaziantep‘in Nizip ilçesinde istekli öğretmenler, gerçekleştirdikleri 2 başka proje ile depremzede öğrencilere moral oldu. Nizip...

Gönüllü öğretmenler, depremzede öğrencilere moral oldu

Gaziantep‘in Nizip ilçesinde istekli öğretmenler, gerçekleştirdikleri 2 başka proje ile depremzede öğrencilere moral oldu.

Nizip Bedriye Pekmez Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Nizip İlçe Müzik Zümresindeki istekli müzik öğretmenleri tarafından depremzede öğrenciler için Oyuncak Kardeşliği ve Müzikle Güzelleşiyorum Projeleri gerçekleştirildi. Projeler çerçevesinde, İslahiye Şehit Ökkeş Kaya İlkokulu, Nurdağı İncirli İlkokulu, Türkoğlu Akçalı Şehit Piyade Üst Çavuş Ahmet Tipti İlkokulu ve Adıyaman Şehit İstek Fırat İlkokulu ziyaret edildi. Proje takımındaki istekli öğretmenler tarafından depremzede öğrencilere kırtasiye gereçleri ve oyuncak armağan edildi. Depremzede öğrenciler müzik eşliğinde eğlenip çeşitli oyunlar oynadı. Bedriye Pekmez Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Mustafa Yavnık, 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntıların etkilediği öğrencilerin güç vakitlerinde yanlarında olmak ve gereken ruhsal dayanağı sunmak maksadıyla bu türlü bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Gaziantep’in yanında öteki vilayetlerden de büyük dayanak gören proje ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Yavnık, “Proje çerçevesinde Gaziantep’te bulunan okullarımız ve bir dernek tarafından bizler için oyuncak ve kırtasiye yardımında bulundu. Projemiz vilayetimizin sonlarını aşarak ülkemizin dört bir yanında karşılık buldu ve istekli vatandaşlarımız takviyelerini bizlerden esirgemediler. Projemiz dahilinde yaklaşık bin öğrenciye ulaştık ve 7 bin kesim kırtasiye gereci ve oyuncak ikram ettik. İlçemiz Müzik Zümresindeki istekli müzik öğretmenleri de müziğin terapi tesirini çeşitli oyunlarla birleştirerek öğrencilerin ruhsal güzelleşme sürecine katkı sağladılar. Ayrıyeten Nizip Gücü Spor Kulübü Lideri Murat Kekçe, İkinci Lider Mustafa Kılıçaslan, Asbaşkan Aykut Cankesen ve Bahadır Göğüş tarafından da depremzede öğrencilerimiz için çeşitli ikramlarda bulunuldu” dedi.

Proje için de dayanak verenlere de teşekkür etti. – GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Eğitim