Geleneksel Sekapark Altınkemer Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı

Büyükşehir’in her yıl klasik olarak düzenlediği ve binlerce güreş severin ilgi gösterdiği cet sporumuz yağlı...

Geleneksel Sekapark Altınkemer Yağlı Güreşleri için geri sayım başladı

Büyükşehir’in her yıl klasik olarak düzenlediği ve binlerce güreş severin ilgi gösterdiği cet sporumuz yağlı güreşin kalbi Sekapark er meydanında atacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl klâsik olarak düzenlediği Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin 15.’si için geri sayım başladı. Cet sporumuz yağlı güreşlerde Türkiye’nin birbirinden bedelli başpehlivanlarını bir ortaya getirecek bu kıymetli tertip 10-11 Haziran 2023 tarihlerinde İzmit Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilecek. Dev tertip bu yıl tarihi Kırkpınar Güreşlerinin efsane ismi Karamürselli Kadir Birlik ismine düzenleniyor.

 

TÜRKİYE’NİN BİRBİRİNDEN PAHALI BAŞPEHLİVANLARI

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca Türkiye’nin birbirinden kıymetli başpehlivanının yanı sıra 1.000’in üzerinde güreşçiyi bir ortaya getirecek bu kıymetli tertipte çalışmalar tüm süratiyle sürüyor. Öte yandan bu yıl Türkiye Klasik Güreşler Federasyonu tarafından birinci defa düzenlenen ve 7 tertipten oluşan Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde, 15. Sekapark Altınkemer Yağlı Güreşleri bu ligin 2. tertibi olarak yapılacak. Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde birinci 24’e giren başpehlivanlar, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine direkt katılma hakkını kazanacak.

 

ER MEYDANINDA TER DÖKECEKLER

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi pehlivanların çayıra çıkacağı Sekapark Altın Kemer’de Türkiye’nin en savlı pehlivanların katılması bekleniyor. Şampiyon başpehlivan, Kocaeli Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri ve Kocaeli’ye has motiflerle süslenmiş özel hazırlanmış altın kemerin de sahibi olacak. 14 farklı uzunlukta güçlerini ve tekniklerini er meydanında sergileyecek olan güreşçilerin yanı sıra başpehlivanlar da er meydanında ter dökecekler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı