Gecenin tartışmalı pozisyonu! "Çok net penaltı"

Fenerbahçe, Göztepe'ye 1-0 yenilerek şampiyonluk yolunda ağır bir yara alırken Sinan Gümüş'ün yerde kaldığı pozisyon maçın son anlarına damga vurdu.

Gecenin tartışmalı pozisyonu! "Çok net penaltı"
22 Şubat 2021 - 10:36
Reklam

Fenerbahçe ile Göztepe'nin karşı karşıya geldiği mücadelede Sinan Gümüş, maçın son dakikalarında ceza alanı içinde yerde kaldı ve penaltı bekledi. Hakem Hüseyin Göçek, yakın mesafeden izlediği pozisyonu devam ettirdi. Pozisyonun penaltı olduğunu savunan sarı-lacivertli taraftarlar tecrübeli hakemi eleştiri yağmuruna tuttu.

Fenerbahçe'nin 1-0 kaybettiği maçın pozisyonlarını yorumlayan iki eski Süper Lig hakemi Deniz Çoban ve Bünyamin Gezer pozisyonun penaltı olduğu görüşünde birleşti."Çok net penaltı"

TRT Spor'da konuşan Bünyamin Gezer; “Sinan Gümüş’ün pozisyonu çok net penaltı, bunu tartışmam. Üstelik Hüseyin Göçek'in tam önünde oluyor.” dedi.

"Buna benzer pozisyonlarda en az 10 kez penaltı verildi"

Deniz Çoban ise, "Hüseyin Göçek çok tedirgindi. Bu da normal. 25 hafta büyük maç almamıştı. Karşılaşmanın son bölümünde, Sinan Gümüş’e yapılan harekette, elin kafaya veya yüze gelmesi fauldür. Sarı kart konusunda yorumlar değişiyor. Sezon başından beri buna benzer pozisyonlarda en az 10 kez penaltı verildi. Bu tartışmasız, çok açık bir penaltı. Video hakemin de devreye girmesi lazımdı." ifadelerinde bulundu.

*Görüntü Beinsports'tan alınmıştır


YORUMLAR

  • 0 Yorum