GAÜN Hastanesi 6 ayda 770 binin üzerinde hastayı tedavi etti

GAÜN Hastanesi 6 ayda 770 binin üzerinde hastayı tedavi etti GAÜN Hastanesi sıhhat turizmine öncülük...

GAÜN Hastanesi 6 ayda 770 binin üzerinde hastayı tedavi etti

GAÜN Hastanesi 6 ayda 770 binin üzerinde hastayı tedavi etti

GAÜN Hastanesi sıhhat turizmine öncülük ediyor

GAÜN Hastanesinde 20 binin üzerinde başarılı ameliyat gerçekleşti

GAÜN Hastanesinde 100’ün üzerinde böbrek nakli yapıldı

GAZİANTEP Gaziantep

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şevki Hakan Eren, hastanenin son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başhekim Prof. Dr. Eren, yılın birinci 6 ayında 770 binin üzerinde hastaya bakarak tedavilerinin yapıldığını söyledi. Bu sayının birçok ilin nüfusunu geride bıraktığını söyleyen Başhekim Prof. Dr. Eren, 20 binin üzerinde büyük ve küçük çaplı başarılı ameliyat gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Maksatlarının hiçbir hastanın Gaziantep ili dışına çıkartmadan tedavilerinin yapılması olduğunu tabir eden Başhekim Prof. Dr. Eren, genç ve dinamik bir takıma sahip olduklarını ve problemleri alanda çözmek istediklerini belirtti.

“6 ayda 770 binin üzerinde hastaya baktık”

“Hedefimiz hiçbir hastamızın dışarıya gitmemesi”

Hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Başhekim Prof. Dr. Eren, “Hastalarımızı bütün takım olarak hiçbir vakit dışarıya göndermeyi düşünmüyoruz. Şayet hastalarımızın sorunu varsa bunu Gaziantep içerisinde çözmeyi planlıyoruz. Bu nedenle olağanda bakmayı planladığımız hastamızın neredeyse 2 katına bakarak hizmetimize devam ediyoruz. Biz yeni takımımızla çalışarak ve hastalarımızı mağdur etmeden bu sisteme devam etmeyi planlıyoruz. Biz hiçbir Gazianteplinin dışarıya gitmesini istemiyoruz. Sıkıntılarımızın birçoğunu aslında çözüyoruz. Hedefimiz meselelerimizin tamamını çözmektir” biçiminde konuştu.

“Bölgenin en yüksek böbrek nakli sayısına sahibiz”

Böbrek naklinde çok argümanlı olduklarını vurgulayan Başhekim Eren, “Biz kendi bölgemizin dışında yakın vilayetlere de hizmet eden bir hastaneyiz. Bilhassa Gastroenteroloji olsun, kardiyoloji, çocuk kardiyoloji, nükleer tıp, hematoloji, onkoloji bu kısımlarda tek hizmet vermeye başladık. Zira biz hizmetimizi hiçbir vakit aksatmadan kesmeden devam ediyoruz. Hastanemizin genel durumu ekonomimiz çok âlâ borcumuz yok. Yeni hizmet alanlarına başladık. Gaziantep ve etrafına hizmet etmek gayeli obezite merkezini kurduk. Böbrek nakli konusunda çok iddialıyız. Böbrek naklinde 2021 bilgilerine nazaran bölgenin en yüksek böbrek nakli sayısına sahibiz. 100’ün üzerinde nakil gerçekleştirdik. Başarılı bir takım ile bunu devam ettiriyoruz” sözlerini kullandı.

“Sağlık turizmi konusunda çok iddialıyız”

Sağlık turizminde argümanlı olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Eren, “Ülke çapında kuvvetli bir yapıya sahibiz. Ülkenin çabucak hemen liderlerinden bir tanesi olduğumuzu düşünebiliriz. Ortadoğu’dan Irak’tan Lübnan’dan Suriye, İsrail’den İsrail sıhhatte kıymetli bir ülke olmasına karşın oradan da birçok hastayı sıhhat turizmi ismi altında tedavi ettik. Ortadoğu’da Gaziantep Üniversite Hastanesi çok güzel durumdadır” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sıhhat
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı formuyla otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin türel muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.