FUD Fırtınası: Artan Belirsizlikte Kaybeden İlk 5 Altcoin!

Piyasa şu anda FUD fırtınasında. Altcoin dünyasında endişe, belirsizlik ve kuşku hakim. Buna nazaran huzursuz...

FUD Fırtınası: Artan Belirsizlikte Kaybeden İlk 5 Altcoin!

Piyasa şu anda FUD fırtınasında. Altcoin dünyasında endişe, belirsizlik ve kuşku hakim. Buna nazaran huzursuz edici bir hava ile bir gerileme yaşıyor. Bu kuvvetli duruma bir de ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından kripto borsası devleri Coinbase ve Binance aleyhine açılan son dava eklendi.

Binance giriş ve çıkışlar

Hem Binance hem de Coinbase, SEC tarafından Binance’in kendi dijital varlıkları BNB ve Binance USD (BUSD) stablecoin de dahil olmak üzere kayıtsız menkul değerler satan kayıtsız borsalar olmakla suçlandı.Bu moral bozucu haberin bir sonucu olarak, Binance’in Ethereum blok zincirindeki net akışı şaşırtan bir biçimde eksi 776,8 milyon dolara düştü.

fud firtinasi artan belirsizlikte kaybeden ilk 5 altcoin 0

Bu olay, kıymetli kripto para ünitelerinin düşüşe geçmesi ve tüm piyasayı aşağı çekmesi nedeniyle kripto piyasasının son 24 saat içinde %3’ün üzerinde düşmesine yol açtı. Bu ortada Bitcoin, kendi ismine, 27 bin dolar bölgesinin altında kalmaya devam ediyor. Son 24 saatte Binance’e net akış Ethereum’da eksi 778,6 milyon dolar. Halinde. Yani  871,7 milyon dolar giriş ve 1,65 milyar dolar çıkış kelam konusu. Geçtiğimiz saat içinde, Ethereum’daki net akış eksi 35,7 milyon dolar olmaya devam etti. Buna nazaran 14,8 milyon dolar giriş ve 50,5 milyon dolar çıkış kelam konusu oldu.

FUD fırtınasında kaybeden 5 altcoin

İlk sırada PEPE var. Coingecko’ya nazaran, bir vakitler yatırımcılara kıymetli karlar sağlayan token, bu hafta başlayan piyasa düşüşünün akabinde günlük vakit diliminde %13’ün üzerinde düşüş yaşadı. Token’ın mevcut yörüngesi, yatırımcılar için onu daha fazla FUD yoluna sokuyor. Şu anda, PEPE’nin fiyatı 0,00000101 dolar dayanak aralığının üzerinde salınıyor. Şu anda kripto piyasasındaki düşüş eğilimi nedeniyle, boğaların PEPE’den bir sıfır atması biraz vakit alacak.

fud firtinasi artan belirsizlikte kaybeden ilk 5 altcoin 1 pPST9pQB

İkinci sırada SAND var. Paris Hilton’un 7 Haziran’daki konseri öncesinde yürütülen güçlü reklam kampanyasına karşın, yatırımcıların ve traderların SAND’a olan inancı, en önemli kripto para ünitelerinin fiyatlarının düşmesiyle sarsıldı. Coingecko, son 24 saat içinde %17’lik bir düşüş yaşandığını gösteriyor. Ayrıyeten bunun kısa ve orta vadede daha fazla acının kapıda olduğunun bir işareti olduğunu belirtiyor. SAND şu anda 0,4976 dolar dayanak aralığının üzerinde yer alıyor. Yatırımcılar ve traderlar, piyasadaki düşüşün devam etmesi halinde ayıların bu dayanak düzeyini aşmasını bekleyebilirler. Bu gerçekleşirse, 0,4368 dolara bir düşüş meydana gelecek.

SUI ve diğerleri

Kriptokoin.com olarak baktığımızda üçüncü sırada SUI var. Ağın Red Bull Racing ile iştirakine ait haberler piyasayı sarsarken bile ayılar partiyi bozmanın bir yolunu buldu. Son piyasa dataları, ağın idare tokenı olan SUI’nin Çarşamba gününden bu yana %14 düştüğünü gösteriyor.  SUI’nin 0,7533 dolar düzeyinde yeni keşfedilen bir dayanak aralığı var. Lakin SUI boğaları, gerisinde hiçbir güç olmadığı için bu takviye düzeyinden fazla bir şey beklememeli. Şu anda, token Bitcoin ile kıymetli bir korelasyona sahip olduğu için yatırımcılar ve traderlar piyasanın hareketini izlemeli.

fud firtinasi artan belirsizlikte kaybeden ilk 5 altcoin 2 rFHBul9G

Dördüncü sırada CFX var. Ayılar, Conflux’un Multichain’in usulsüzlüklerinden etkilenmesinin akabinde düşüş momentumunu sürdürerek CFX’e ziyan verdi. Yazım itibariyle CFX, genel piyasa düşüşünü takiben dünden bu yana %12’nin üzerinde düşüş gösterdi. Şu anda CFX boğaları 0,2229 dolar takviye düzeyi civarına yerleşmeye çalışıyor. Bu takviye tutarsa, uzun vadede 0,2354 dolara hakikat bir dönüş görebiliriz. Lakin, yatırımcılar ve traderlar yeniden de token üzerinde kısa ve orta vadeli kayıplara karşı dikkatli olmalı. Son olarak AXS var. Axie Origins geçen ay Apple Store’da başarılı bir halde piyasaya sürüldü. Fakat piyasadaki gerileme ve FUD kısa vadede rastgele bir yarar umudunu kırdı. Coingecko bilgileri, token’ın Çarşamba gününden bu yana yaklaşık %12 düştüğünü ortaya koyuyor. Axie Origins’in piyasaya sürülmesinin akabinde elde edilen karların tadını çıkaran ayılar, artık 6,6 dolar takviye düzeyini aşmaya çalışıyor. Şayet başarılı olurlarsa, piyasanın AXS’i aşağı çekmeye devam etmesi halinde yakın gelecekte 5,86 dolara kadar bir düşüş mümkün.