Faal Yaşlı Merkezi TSM Korosu emekliler için konser verdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Faal Yaşlı Hizmet Merkezi’ndeki 65 yaş üstü bireylerden oluşan Türk Sanat...

Faal Yaşlı Merkezi TSM Korosu emekliler için konser verdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Faal Yaşlı Hizmet Merkezi’ndeki 65 yaş üstü bireylerden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu Düden Park Emekliler Kahvesi’nde konser verdi.

Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Atatürk Kültür Parkı içerisinde yer alan Faal Yaşlı Hizmet Merkezi’nde 65 yaş üstü bireylere spor, fizik tedavi, sanat ve toplumsal aktivitelerin yanı sıra danışmanlık üzere hizmetler sunuluyor.

Aktif Yaşlı Merkezi’ndeki müzik eğitimine katılan 65 yaş üstü bireylerden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu, Büyükşehir Belediyesi Düden Park Emekli Kahvesi’nde konser verdi. TSM Eğitmeni İsmail Elmas idaresindeki koro hicaz, muhayyer, nihavent ve uşşak makamında eserler seslendirdi. İzleyenler de koroya eşlik ederek, keyifli dakikalar geçirdi.

İLÇELERDE DE KONSERLER VERİLECEK

TSM Korosu üyelerinden Dilaver Batur, Etkin Yaşlı Merkezi’nde bulunmaktan memnun olduğunu söyleyerek, “Enstrüman çalmayı ve müzik söylemeyi çok seviyorum. O yüzden koro çalışmalarına katıldım. Haziran ayında Atatürk Kültür Merkezi’nde birinci konserimizi vermiştik. Merkezdeki tüm çalışanlardan gördüğümüz sevgi ve hürmet bizi çok memnun ediyor. Emeklilik hayatımızda hak ettiğimiz hürmet ve sevgiyi görmek çok hoş bir his. Bugün de çok hoş bir konser verdik” diye konuştu. Faal Yaşlı Hizmet Merkezi TSM Korosunun ilçelerde de gerçekleştirilecek etkinliklerde sahne alacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı