Estée Lauder Şirketleri tarafından tasarlanan Pembe Kurdele 30 Yıldır Meme Kanserine Karşı Mücadele Edenlerin Yanında

30 yıl evvel Pembe Kurdeleyi tasarlayarak farkındalığın ve erken teşhisin ehemmiyetini tüm dünyaya duyuran Estée...

Estée Lauder Şirketleri tarafından tasarlanan Pembe Kurdele 30 Yıldır Meme Kanserine Karşı Mücadele Edenlerin Yanında

30 yıl evvel Pembe Kurdeleyi tasarlayarak farkındalığın ve erken teşhisin ehemmiyetini tüm dünyaya duyuran Estée Lauder Şirketleri, göğüs kanseri ile çaba edenlerin iyileşmeleri ve daha yeterli koşullara sahip olmaları için çalışmaya devam ediyor.

Pozitif tesir yaratma ve kapsayıcılığı yaptığı her işin merkezine koyan The Estée Lauder Şirketleri, Evelyn H. Lauder‘in eş dizayncısı olduğu Pembe Kurdele ile tam 30 yıldır göğüs kanserine dikkat çekmeye ve toplum şuuru yaratmaya devam ediyor.

Meme kanseri 2020 yılında yaklaşık 2,3 milyon yeni vaka sayısı ile birinci defa akciğer kanseri sayısını geride bırakarak dünya üzerinde en yaygın kanser çeşidi haline geldi. Lakin erken teşhis sayesinde, ölüm oranı son 30 yılda 42 azaldı. Elle muayene ve muhakkak bir yaş sonrası nizamlı denetimlerle tedbir almanın mümkün olduğu, toplum şuurunun ve araştırmaların çok büyük değer taşıdığı bu hastalıkla savaşmayı misyon edinen Estée Lauder Şirketleri, araştırmalar için 86 milyon ’dan fazla kaynak yarattı ve 108 milyon ’dan fazla bağış topladı. Birebir vakitte göğüs kanserine karşı farkındalığın küresel sembolü haline gelen Pembe Kurdele ile bu yıl Sandra Taub Yardımseverlik Ödülü’ne de layık görüldü.

Kaynak yaratmak, eğitim ve dayanak vermek maksadıyla dünya çapında 60’tan fazla kuruluşu destekleyen Estée Lauder Şirketleri, bu yıl Türkiye’de ise Pembe İzler Bayan Kanserleri Derneği ile bir ortaya gelerek, derneğin takviye programlarından biri olan, tedavi sürecindeki hastalara psikolog ve beslenme uzmanı dayanağı veren Pink Line – Pembe Hat’a katkı sağlayacak.

Pink Line’dan Dayanak Alan Hasta Sayısı İki Katına Çıkacak

Tedavi sürecindeki hastalara psikolog ve beslenme uzmanı takviyesi sağlamayı amaçlayan online danışmanlık hizmeti Pink Line çerçevesinde, geçtiğimiz yıl 500 hasta ile 700 seans gerçekleştirildi. Bu sene Pembe Kurdele Kampanyası’nın 30. Yılında Estée Lauder Şirketleri’nin katkıları ile daha fazla psikolog ve beslenme uzmanını bu projeye dahil edilerek dayanak verilecek kişi sayısının 1000 hastaya çıkarılması hedefleniyor. Birebir vakitte, tedavi sürecindeki hastaların aynaya her baktıklarında kendilerini daha âlâ hissetmeleri maksadıyla hoşluk uzmanları da projeye katkı sağlayacak.

Hastaların hoşluk ve bakım tüyoları ile kendilerini daha âlâ hissetmeleri için neler yapabileceklerinin aktarılacağı, şahsî cilt bakımı yahut makyaja dair sorular sorabilecekleri, kemoterapi sürecindeki hastalar için büyük kıymet taşıyan kaş kalemi ve kullanımıyla ilgili uygulamalı seansların gerçekleştirilmesi sayesinde Estée Lauder Şirketleri bir kere daha bayanlarla gerçek bir bağ kurmanın ehemmiyetinin altını çiziyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı