Erol Bulut’un Cardiff City’ye transferinin perde arkasındaki Türk: Mehmet Dalman

Teknik yönetici Erol Bulut’un yeni adresi İngiltere Championship gruplarından Cardiff City oldu. Galler kulübünün internet...

Erol Bulut’un Cardiff City’ye transferinin perde arkasındaki Türk: Mehmet Dalman

Teknik yönetici Erol Bulut’un yeni adresi İngiltere Championship gruplarından Cardiff City oldu. Galler kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada, 48 yaşındaki çalıştırıcıyla mukavele imzalandığı duyuruldu. 103 yıllık mazisi olan lacivert beyazlı kulübün sahibi milyarder Malezyalı işadamı Vincent Tan, Bulut’un transferiyle ilgili olarak, “Avrupa’nın dört bir yanından yeni teknik yöneticilerle görüştük ve bizi en ileriyle taşıyacak, en kaliteli ismi seçtik” dedi.

KULÜBÜN SAHiBi ÖVGÜ YAĞDIRDI

Erol Bulut’un futbolcu ve teknik yönetici olarak engin bir tecrübeye sahip olduğunu söz eden Tan, “Erol Bulut’un eksiksiz geçmişi, Cardiff City’de daha evvelce sahip olmadığımız çeşitten. Şampiyonlar Ligi’nde oynadı ve 200 lig maçında teknik yöneticilik yaptı. Bence grubumuza çok kıymet katacak. Erol Bulut’un coşkusu, muvaffakiyete aç olması beni çok etkiledi. Kararlılığı ve sıkı çalışma ahlakı, kulübümüze geri dönmesini istediğim temel özelliklerden” diye konuştu.

erol bulutun cardiff cityye transferinin perde arkasindaki turk mehmet dalman 0 nYycA6Cc

SÜRPRiZ TRANSFERiN PERDE Gerisindeki TÜRK: MEHMET DALMAN

Antrenörlük mesleğinde Yeni Malatyaspor, Alanyaspor, Fenerbahçe ve son olarak Gaziantep FK’yı çalıştıran Erol Bulut’un Cardif City’ye transferinde kulüp lideri MEHMET DALMAN’ın tesiri büyük. 2013 yılında geldiği başkanlık vazifesinde kadrosu 5 yıl içinde Premier Lig’e çıkaran Dalman, uyguladığı başarılı ekonomik siyasetleriyle da biliniyor. 2018-19 döneminde Premier Lig’de gayret eden lacivert beyazlı kulüp, bu dönem Championship’i küme düşme sınırının çabucak üstünde 21. sırada bitirdi. Kıbrıs Türk’ü olan 65 yaşındaki Mehmet Dalman, tıpkı vakitte yatırım bankacısı olarak dünya çapında ün yapmış bir isim. 1920 yılında kurulan Cardiff City’nin sahibi olan 71 yaşındaki Vincent Tan ise emlak, bağlantı ve finans dalında faaliyet gösteren çok sayıda şirketin işvereni.