Elon Musk’tan iş insanları ve hükümet çalışanlarına kötü haber! Twitter’a girmek için ücret ödeyecekler

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter‘daki iş insanları ve siyasetçilerin toplumsal medya platformunda kalmak...

Elon Musk’tan iş insanları ve hükümet çalışanlarına kötü haber! Twitter’a girmek için ücret ödeyecekler

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter‘daki iş insanları ve siyasetçilerin toplumsal medya platformunda kalmak için “cüzi” bir fiyat ödemeleri gerekebileceğini söyledi. Açıklama, Musk’ın 44 milyar dolarlık devralma teklifini, Twitter‘ın idare konseyinin kabul etmesinin akabinde geldi.

“SIRADAN KULLANICILAR” İÇİN FİYATSIZ OLACAK

Bununla birlikte Musk, toplumsal medya devinin “sıradan kullanıcılar” için her vakit fiyatsız olacağını açıkladı. 50 yaşındaki Musk, daha evvel Twitter‘ı yeni özelliklerle geliştirerek her zamankinden daha yeterli hale getirmek istediğini söylemişti.

MUSK CAZİPLİĞİ ARTIRMAK İÇİN İYİLEŞTİRMELER YAPACAK

Musk, Twitter‘ın ılımlılık siyasetlerinin söz özgürlüğü için bir tehdit oluşturduğunu savunarak, “niş” bir platform olarak tanımladığı platformun cazipliğini artırmaya yardımcı olacak iyileştirmeler yapmak istediğini açıkladı.

DEĞİŞİKLİK YAPMAYI ÖNERDİ

Yeni özellikler sunacağını belirten Musk, yeni premium abonelik hizmeti olan Twitter Blue’da fiyat indirimi de dahil olmak üzere değişiklikler önerdi. Twitter, fiyatlı ekstra hizmetin “tweet’i geri al” düğmesi, yer imleri ve okuyucu modu üzere özelliklere sahip olacağını açıkladı.

SPAM BOTLARI DA TARİH OLUYOR

Musk, ayrıyeten spam botlarını platformdan kaldırmak ve tüm gerçek şahısların kimliğini doğrulamak istediğini söyledi. Ayrıyeten, geçen pazartesi günü New York’taki yıllık Met Gala’ya katılan Musk, tweet’lerin nasıl yükseltildiği yahut düşürüldüğü konusunda Twitter’ı şeffaf hale getireceğini ve yazılımının kamuoyunun incelemesine açık olmasını istediğini kelamlarına ekledi.