Elon Musk, insansı robotu Optimus’u dünyaya tanıttı

OTesla’nın insansı robotu cuma gecesi gerçekleşen Tesla AI Day’de görücüye çıktı. Şirkete nazaran; şimdilik yalnızca...

Elon Musk, insansı robotu Optimus’u dünyaya tanıttı

OTesla’nın insansı robotu cuma gecesi gerçekleşen Tesla AI Day’de görücüye çıktı. Şirkete nazaran; şimdilik yalnızca kaba bir prototip olsa da robotun hareketleri görenleri hayrete düşürmeye yetti.

İNSANSI ROBOTUN İSMİ: OPTİMUS

Teknolojik gelişmeler son süratiyle ilerlemeye devam ederken pek çok insan yaşanan gelişmelere ayak uydurmakta zahmet çekiyor. Robot teknoloji ve yapay zeka alanlarında başı çeken Tesla ise insansı robotu ile şaşırttı. Dünya çapında ürettiği elektrikli araçlarla dikkat çeken Tesla, bir müddettir üzerinde çalıştığı insansı robotu “Tesla AI Day” ismini verdiği aktiflikte tanıttı. Robotun isminin Optimuz olduğu öğrenildi.

EL SALLAYIP DANS ETTİĞİ ANLAR MERAKLA İZLENDİ

Optimus sahneye çıkarak seyircleri selamladı. Daha sonra ise dans etmeye başladı. Bu şovun akabinde Tesla CEO’su Elon Musk izleyenlere dönerek kalabalığa “Robot aslında size gösterdiğimizden çok daha fazlasını yapabilir” dedi. Musk’ın bu açıklamasının akabinde insansı robotun bir kutuyu kaldırırken, bir bitkiyi sularken gösteren bir görüntü izletildi.

Musk bahis hakkında yaptığı açıklamada robotu mümkün olan en kısa müddette yüksek hacimli ve düşük maliyetli yapmayı planladığını tabir etti. Ayrıca”Optimus çok yetenekli bir robot olacak halde tasarlandı, fakat bir otomobilden da çok daha ucuza mal olması bekleniyor” dedi.