Elon Musk Beyin Projesiyle İlgili Açıklama Yapacak

Elon Musk insan beyni üzerinde uzun süredir çalışmalar yapıyor. Neuralink adı verilen şirketinde yeni bir teknoloji ile insan beyni ile makine arasında bağlantı kurmayı planlayan Musk, bu konuyla ilgili yeni bilgiler açıklayacak.

Elon Musk Beyin Projesiyle İlgili Açıklama Yapacak
11 Temmuz 2020 - 23:47
Reklam
İnsan beyni ile makine arasında bağlantı kurmayı hedefleyen Elon Musk bununla ilgili Neuralink isminde bir şirket kurdu. Şirket bu aralar yoğun bir şekilde üzerinde durdukları teknoloji ile felçli insanların bilgisayar ve telefonları kontrol etmesine yarayacak bir sistem geliştirmesi üzerinde durdukları söyleniyor.

ELON MUSK AÇIKLAMA YAPACAK
Şirketin hedefledikleri proje içerisinde insan beynine yerleştirdikleri çip sayesinde bilgisayar ile doğrudan bağlantı kurulabilecek. Elon Musk, Neuralink geliştirdiği projelerle ilgili 28 Ağustos 2020 de etkinlikle açıklamaya yapmayı hedefliyor.

Elon Musk'ın 2016 yılında kurduğu Neuralink şirketi sayesinde insanların ileri dönemlerde hayatlarında kolaylaştıracak birçok projenin olduğunu ve bunlardan birisinin insanların yakın bir zamanda konuşmaya ve dil bilmeye ihtiyaçları olmayacak gibi bir iddia da bulunmuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum