Ekrem İmamoğlu bugün hakim karşısına çıkacak! Ara kararın çıkması bekleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun, 31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin akabinde YSK üyelerine...

Ekrem İmamoğlu bugün hakim karşısına çıkacak! Ara kararın çıkması bekleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun, 31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin akabinde YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıl 1 aya kadar mahpus cezası istemiyle dava açılmıştı. İmamoğlu’nun yargılandığı davada bugün yapılacak duruşma ile orta kararın açıklanması bekleniyor.

YSK ÜYELERİ ŞİKAYETÇİ OLMAMIŞTI

Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün davanın görülmesine devam edilecek. İmamoğlu’nun avukatı son duruşmada, YSK üyelerinin şikayetçi olmadığına dair dilekçe sunmuştu. Savcılık, kelam konusu yeni gelişmenin değerlendirmesinin akabinde yeni bir mütalaa sunmak için müddet talep etmişti.

REDDİ HAKİME RET

Hakkında 4 yıl 1 aya kadar mahpus cezası istemiyle dava açılan İmamoğlu’nun avukatları mahkemede reddi hâkim talebinde bulunmuştu. Mahkeme, hakimin tarafsızlığını kuşkuya düşürecek bir durumun mevcut olmadığını, taleplerinin reddedilmesinden ötürü bu yola başvurulduğunu ve yargılamayı uzatmaya yönelik olduğunu belirterek, sanık avukatının reddi hâkim talebinin reddine karar vermişti.