Dünyayı gezen Türk YouTuber, Meksika’ya alınmayınca isyan bayrağını çekti

Meksika’dan ABD’ye yönelik göç akımının akabinde Meksika hükümetinin akabinde dikkat çeken bir atılım geldi. Türk...

Dünyayı gezen Türk YouTuber, Meksika’ya alınmayınca isyan bayrağını çekti

Meksika’dan ABD’ye yönelik göç akımının akabinde Meksika hükümetinin akabinde dikkat çeken bir atılım geldi. Türk YouTuber Deniz Pehlivan, turistik seyahat ve görüntü gayesiyle gitmek istedikleri Meksika’ya alınmadıklarını lisana getirdi.

“KAÇAK OLARAK GÖRDÜLER”

Instagram kanalından yayınladığı görüntü ile durumu açıklayan Deniz Pehlivan, Türkiye’den gelen kaçak olarak göründüklerini belirterek uçağa bile alınmadıklarını söyledi.

“97. ÜLKE OLACAKTI”

Pehlivan, açıklamasında şu sözleri kullandı: “97. ülkem Meksika’ya giremedim. Seyahatlerimde hiç bu kadar üzüldüğümü, gururuma yediremediğim bir durumu hatırlamıyorum. Evet. Sonunda aylardır korktuğumuz başımıza geldi. Bizi, Meksika ile E Vize mutabakatımız olmasına karşın ve elimizde E vizemiz olmasına karşın, Türkiye’den kaçak gelen mülteci sıfatı ile gördükleri için, bırakın uçakla ülkeye uçmayı; uçağa dahi almadılar.

“GURURUMA YEDİREMEDİĞİM, PASAPORTA KARŞI OLAN TAVIR”

Meksika’ya gitmesem de olur. Hayatın sonu değil sonuçta. Benim gururuma yediremediğim, pasaportuma karşı sergiledikleri davranışları. Hani 2 ülke ortasında vize mutabakatı olmaz da almazlar anlarım. Aslında bu yalnızca Meksika için değil. Artık Avrupa’daki birçok ülkedeki hava limanlarından aktarma dahi yapamıyoruz, önde gelen ülkeler teker teker bize vize uyguluyorlar.

“UMARIM DEVLETİMİZ GEREKENİ YAPAR”

“Onlar bizim ülkemize kâfi ki gelsin, biz gitmesek de olur.” diyenler elbette olacaktır. Ya da “Gitmeyin kardeşim.” diyenler de. Siz, ülkenizin pasaportunun gücünü bu türlü görüp, kelamda toplumunuzu savunduğunuzu sanıyorsanız; başınızı toprağa gömmeye devam edin. Çok öfkeliyim. Bu durum bir çok T.C. vatandaşı turistin başına geliyor. O yüzden umarım Devletimiz, gerekeni yapar ve bu durum bir an evvel düzelir. Bakalım sonraki durak neresi olacak. “