‘Dünyanın Arkadaşları Kültür Akademisinde

BURSA KÜLTÜR AKADEMİSİ, ULUSLARARASI FRİENDS OF EARTH (DÜNYANIN ARKADAŞLARI) AB ERASMUS ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI KAPSAMINDA ROMANYA, PORTEKİZ, LETONYA VE MACARİSTAN’DAN GELEN KONUKLARI AĞIRLADI.

‘Dünyanın Arkadaşları Kültür Akademisinde

Bursa Kültür Akademisi, Uluslararası Friends of Earth (Dünyanın Arkadaşları) AB Erasmus Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde Romanya, Portekiz, Letonya ve Macaristan’dan gelen konukları ağırladı.


Uluslararası Friends of Earth AB Erasmus Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde düzenlenen Türk Kültürü ve Halk Danslarının En İyi Örnekleri temalı çalışma, Kültür Akademisi’nde gerçekleştirildi.


Projenin Bursa ayağını yürüten I. Murat Ortaokulu idareci ve öğretmenleri ile Romanya, Portekiz, Letonya ve Macaristan’dan gelen yabancı konuklara, zenginliği ve evrenselliği ile uygulamalı Türk kültürü tanıtıldı. Programda; binlerce yıllık tarihi yansıtan hikâyeler ve anlamları anlatıldı, halkoyunlarından zeybek ve Bursa yöresine ait oyunlar sergilendi.


Gelin Kınası gibi özel gelenekler, gelin kaynana ilişkisi, yakın arkadaşlar ile süregelen geleneksel ritüeller ve dua ile oyunlar, yabancı konuklara yaşatıldı.