Dolar/TL 13,62 seviyelerinde işlem görüyor

Dün sonlu da olsa satış yüklü bir seyir izleyen dolar/TL, günü evvelki kapanışın yüzde 0,1...

Dolar/TL 13,62 seviyelerinde işlem görüyor

Dün sonlu da olsa satış yüklü bir seyir izleyen dolar/TL, günü evvelki kapanışın yüzde 0,1 altında 13,5845’ten tamamladı. Dolar/TL, yeni güne yükselişle başlamasının akabinde saat 11.05 prestijiyle 13,6270 düzeyinde süreç görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Birebir dakikalarda euro/TL 15,4950’den, sterlin/TL ise 18,5640’tan satılıyor. Dolar endeksi, şu sıralarda evvelki kapanışın çabucak altında 95,8 düzeyinde bulunuyor. Euro/ Dolar paritesi ise yüzde 0,1 artışla 1,1370’ten alıcı buluyor.

PİYASALAR HABER AKIŞINA ODAKLANDI

Analistler, Rusya ile Ukrayna ortasındaki tansiyona ait haber akışının piyasaların odağında yer almaya devam ettiğini belirterek, hususa ait taraflardan gelen açıklamaların piyasalarda dalgalanmalara sebep olduğunu kaydetti. ABD Merkez Bankası (Fed) ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) yetkililerinin bugün yapacağı açıklamaların da yatırımcılar tarafından yakından takip edileceğini söz eden analistler, açıklamalarda para siyasetinin geleceğine ait ipuçları aranacağını lisana getirdi. Analistler, makroekonomik data takviminde ise Euro Bölgesi’nde tüketici inanç endeksi ve ABD’de 2. el konut satış bilgilerinin bulunduğunu kaydederek, teknik açıdan dolar endeksinde 96,4’ün direnç, 95,5 düzeyinin takviye pozisyonunda olduğunu bildirdi.

AA / Murat Aslan – İktisat

Tam Gemi Şok Denemeleri, Merkez Bankası, Sterlin, dolar, Finans, İktisat, Haberler