DOÇ. Dr.Mehmet Yekta Öncel İzmir'de Başhekim Oldu

Urfalı Doç. Dr. Mehmet Yekta Öncel, Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başhekimlik görevine getirildi.

DOÇ. Dr.Mehmet Yekta Öncel İzmir'de Başhekim Oldu
15 Temmuz 2020 - 20:56
Reklam

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli Şanlıurfalı Doç. Dr. Mehmet Yekta Öncel, başhekimliğe atandı.

Yenidoğan Doçenti olan Öncel, yaptığı başarılı çalışmaların ardından yine İzmir'deki Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başhekimlik görevine getirildi.

Doç. Dr. Mehmet Yekta Öncel kimdir?

1981 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamladı. 2004 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında ihtisasını 2009 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tamamladı. Aynı yıl devlet hizmet yükümlüsü olarak Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak göreve başladı. Aynı hastanede 1 yıl boyunca Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nin sorumlu hekimi olarak görev yaptı. 2010-2014 yılları arasında Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Neonatoloji yan dal ihtisasını tamamladı. 2014-2017 yılları arasında aynı hastanede Neonatoloji Uzmanı olarak görev yaptı.

2017 yılında Doçent ünvanını aldı. 2017 Nisan ayından itibaren İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Neonatoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Kliniği Eğitim Görevlisi olarak görev yapmaktadır. 

 

Ayrıca İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Kliniği Eğitim Sorumlusu, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Sürekli Tıp Eğitimi Kurulu Başkanı, Bilimsel Araştırmaları Koordinasyon ve Geliştirme Kurul Üyeliği, Tıp Eğitimi Stratejik Koordinasyon ve Akreditasyon Kurulu Üyeliği ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bilimsel Araştırmalar Koordinasyon Kurulu Üyeliği gibi idari görevleri bulunmaktadır.

 

Dr. Öncel'in 73'ü uluslararası olmak üzere 100'ün üzerinde bilimsel makalesi bulunmaktadır. Atıf sayısı 1040 ve h-endeksi 16’dır.

Urfayazar.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum