Discord topluluk yöneticilerinin işini kolaylaştırıyor!

Son vakitlerin tanınan sesli sohbet ve topluluk platformlarından olan Discord kullanıcı sayısını gün geçtikçe arttırıyor....

Discord topluluk yöneticilerinin işini kolaylaştırıyor!

Son vakitlerin tanınan sesli sohbet ve topluluk platformlarından olan Discord kullanıcı sayısını gün geçtikçe arttırıyor. Kullanıcı sayısının artması ile birlikte yeniliklere de imza atan uygulama, rahatsız edici sözler için de yeni bir tedbir alıyor.

Discord, AutoMod ile istenmeyen sözlerin önüne geçecek

Discord, istenmeyen iletileri otomatik olarak algılayıp engelleyebilen yeni özelliğini tanıttı. AutoMod Discord’un “Sunucu Ayarları” menüsünden erişilebiliyor. Yeni özellik ile yönetici ve moderatörler Discord’da yasaklı sözleri belirleyecek ve bu sözleri kullananlar hakkında otomatik olarak süreç yapılabilecek.

Discord’a yıllardır beklenen özellik nihayet geliyor!

AutoMod özelliği yalnızca bilgilendirici olarak çalışabileceği üzere verilen komutlar ile yasaklı söz kullanan şahısların bildiri göndermesini ya da ses kanallarına ulaşmasını engelleyebilecek. AutoMod birinci etapta yalnızca Topluluk sunucularında kullanılabilecek.

AutoMod’un yanı sıra Discord, yöneticilere yardımcı olmak için iki yeni oluşum sunuyor. Bunlardan birincisi tecrübeli topluluk oluşturucular tarafından kaleme alınan makalelerin bulunduğu özel bir merkez. Discord bu yeni sistem için şu sözleri kullanıyor:

“İster yeni başlıyor olun, ister en yeni moderatörleri takıma dahil etmek için yardıma gereksiniminiz olsun, Topluluk Kaynakları sayfası, seyahatinizin rastgele bir evresinde takımınızın gelişmesine yardımcı olmak için burada”

ellik ise Discord işçisi tarafından yürütülen özel bir yönetici topluluk sunucusu. Burada şirket, moderatörlerin sohbet etmek ve birbirlerinden bir şeyler öğrenmek için toplanabileceğini söylüyor. Discord ayrıyeten eğitim aktiflikleri düzenlemeyi ve bu alanda çeşitli haberler paylaşmayı planlıyor.