Dikkat: Binance’deki Bu 5 Altcoin İçin Boğa Tahminleri Var!

Kripto analisti David’e nazaran RDNT’nin önümüzdeki günlerde güçlü yükselme potansiyeli var. Analist Best Owie, LDO...

Dikkat: Binance’deki Bu 5 Altcoin İçin Boğa Tahminleri Var!

Kripto analisti David’e nazaran RDNT’nin önümüzdeki günlerde güçlü yükselme potansiyeli var. Analist Best Owie, LDO ve RPL üzere likit staking coinlerinin yükselişine dikkat çekiyor. ‘The Bull! Lakaplı analist Tony ise bir altcoin projesinin piyasayı yükseltmeye hazır olduğunu söylüyor. Analist Ell Dambel tanınan göğüs coin’i Shiba Inu’dan umutlu. Santiment, XRP’deki toplumsal hakimiyet artışına dikkat çekiyor.

Bu altcoin güçlü bir formda yükselebilir!

Radiant Capital (RDNT) fiyatı 16 Mart 2023’ten bu yana 0,315-0,50 dolar aralığında süreç görüyor. Fiyat, bu aralığın hem dayanağını hem de direncini birçok kere test etti. 11 Mayıs’ta bu aralık aşağı istikamette çözüldü. Bu da ayıların piyasanın denetimini ele geçirdiğini gösterdi. Lakin, fiyatı düşürmek için avantajlarından yararlanamadılar. Gerçekten, fiyat 0,290 dolarda üçlü taban formasyonu oluşturdu. Böylelikle, şu anda evvelki aralığın dayanağını geri alma sürecinde. Başarılı olması halinde, kısa bir sıkışma nedeniyle güçlü bir üst istikametli hareket mümkün.

Üçlü taban formasyonu ekseriyetle üst taraflı bir trend dönüşüne yol açan bir yükseliş formasyonudur. Bu yüzden, RDNT fiyatının aralığın dayanağını geri alma ve süratle 0,365 dolarlık en yakın direnç düzeyine yükselme mümkünlüğü var. RSI göstergesi, azalan direnç çizgisinin üzerine çıktığı ve 50 düzeyini geri aldığı için bu mümkünlüğü destekliyor.

dikkat binancedeki bu 5 altcoin icin boga tahminleri var 0 UcF1tdY6RDNT günlük grafik / Kaynak TradingView

En mümkün senaryo, RDNT fiyatının evvelki aralığın dayanağını geri alacağını ve süratle 0,365 dolara ve potansiyel olarak 0,50 dolara yükseleceğini gösteriyor. Bununla birlikte, fiyat 0,290 dolar düzeyinin altına düşerse bu perspektif geçersiz olur.

LSD tokenları dalgalanmadan yararlanıyor

Ethereum ağına yatırılan toplam ETH ölçüsü arttıkça, LSD tokenlerinin pahası de yükseldi. Son bir gün içinde Lido Finance (LDO) ve Rocket Pool (RPL) üzere coinler de yükselişe geçti. Sonuncusu, son 24 saatte neredeyse %10 karla en çok kazanan 3 numara olarak ortaya çıktı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Lido’nun likit stake piyasasındaki pazar hissesi da arttı. Zira protokol şu anda likit türev protokollerinde stake edilen tüm ETH’lerin %37,85’ini oluşturuyor. Coinbase, pazar hissesinin %11,88’i ile ikinci en büyük, Rocket Pool ise pazar hissesinin %7,72’sini oluşturuyor.

dikkat binancedeki bu 5 altcoin icin boga tahminleri var 1 ZYd29Y4KLDO fiyatı 24 saat içinde %10 yükseldi / Kaynak: TradingView

Diğer LSD tokenları da son gün yeşil oldu. pSTAKE Finance’in PSTAKE’si %3 ve StakeWise’ın SWISE’si tıpkı vakit diliminde neredeyse %4 yükseldi.

Bu altcoin kripto piyasasını ateşlemeye hazır!

2019’un başlarında, LTC ekseriyetle Bitcoin rallilerine öncülük ederdi. Şayet Litecoin yükseliyorsa, BTC’nin de onu takip edeceğinden emin olabilirdiniz. Bu durum hiçbir noktada Litecoin’in yarılanmasından daha bariz değildi. Bu yarılanma büyük kardeşinin yarılanmasından neredeyse bir yıl önceydi. LTC, BTC’den kabaca ikiye bir oranında daha âlâ performans gösterdi.

Ancak, Litcoin o vakitten beri gözden düştü ve piyasa kıymetine nazaran birinci onun dışına çıktı. Tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşamadığı 2020 ve 2021 boğa piyasası sırasında büyük bir başarısızlık olarak nitelendirildi. O periyotta, sırtlarında NFT’ler ve DeFi ile vızıldayan katman 2’lerle karşılaştırıldığında çok az şey sunuyordu. Bugüne geldiğimizde, Litecoin’in yarılanmasının çabucak öncesindeyiz. Bu sefer kripto para geçmişte sahip olmadığı enteresan bir temel takviyeye sahip. Birincisi, LTC-20 Litecoin üzerinde akıllı mukavelelere ve NFT’lere müsaade veriyor. Buna ek olarak, BTC ve ETH’ye nazaran daha süratli ve ucuz bir alternatif olması, ağ süreçlerinde değerli bir artış görmesini sağladı. Dijital altın olarak Bitcoin’e gümüşte büyük bir hareket için geriye kalan tek şey, temel gücün birleşiminde teknik bir kırılma. Ve bu yalnızca birkaç dakika uzakta olabilir.

dikkat binancedeki bu 5 altcoin icin boga tahminleri var 2 ywMYUSbaBu düşüş trendi çizgisinin geçerli bir kırılması mı? | Kaynak: TradingView

LTC/BTC ve LTC/ETH grafikleri de bu en uygun kripto devleri ortasındaki gelgitlerde bir değişikliği destekliyor üzere. Litecoin uzun bir düşüş trendi çizgisinden çıktığında, ekseriyetle aylarca tırmanmayı bırakmaz. Geçmişte %9.000’lik ve %600’lük bir ralli görüldü. Bu trend çizgisi kırılması sonuç olarak ne getirebilir? Bir vakitler unutulan altcoin tırmanmaya başlarsa, tüm kripto piyasasını üst çekebilir. Böylelikle, boğa koşusunu yine ateşlemesi mümkün. Bunun da LTC’nin piyasa bedeline nazaran birinci on kripto ortasındaki yerini geri kazanmasını sağlaması mümkün.

SHIB fiyat tahmini

SHIB bugün düşüş trendinde süreç görüyor. Ayrıyeten, daha düşük tabanlar oluştururken günlük grafikte arka arda dördüncü kırmızı mumu oluşturuyor. Kısa ve uzun vadeli bir düşüş eğilimi olan 50 günlük ve 200 günlük Kolay Hareketli Ortalamalarının (SMA) altında süreç görüyor. Ayrıyeten, İzafî Güç Endeksi (RSI) 35,64 ile çok satım bölgesi olan 30’a yakın seyrediyor. Bu da gösterge aşağı hakikat hareket ederken düşüş eğilimini teyit ediyor.

SHIB’nin Hareketli Ortalama Yakınsama/Diverjansı (MACD) sinyal çizgisinin üzerinde. Fakat negatif bir kıymet gösteriyor. Ayrıyeten, histogram çubukları düşüş eğilimine işaret ederek azalıyor. Bu göstergeler, boğalar tekrar yükselene kadar SHIB’nin muhtemelen düşüş eğiliminde devam edeceğini gösteriyor. SHIB, en yakın dayanak düzeyi olan %38,2 Fibonacci düzeyine (0,00000839 dolar) yaklaşıyor.

dikkat binancedeki bu 5 altcoin icin boga tahminleri var 3 lwGLBJHSSHIB günlük mumda düşüyor / Kaynak: TradingView

Umarız SHIB bu dayanak düzeyinin altına düşmez. Bu olursa, en yakın direnç düzeyi olan %23,6 Fib düzeyine (0,00000869 dolar) yükselmesi mümkün olur. 0,00000869 dolar direnç düzeyinin üzerine çıkarsa SHIB için fiyatın toparlanması manasına gelecektir.

XRP toplumsal hakimiyeti yükseliyor, bu ne manaya geliyor?

On-chain tahlil firması Santiment’in datalarına nazaran, XRP etrafındaki kalabalık iyimserliği son vakitlerde artış gösterdi. Burada ilgili bir gösterge, şu anda belli bir kripto para yahut bahisten bahseden eşsiz toplumsal medya metin evraklarının toplam sayısını ölçen “sosyal hacim “dir. Bu metrik sırf bu çeşit evrakların eşsiz sayısını ölçtüğünden, bir gönderide kelam konusu kripto para ünitesinden birkaç defa bahsedilse bile, toplumsal hacimdeki hissesinin sırf bir ünite kalacağı manasına gelir. Bu kısıtlama nedeniyle gösterge, daha geniş toplumsal medya platformlarındaki kullanıcıların şu anda varlığı tartışıp tartışmadığına dair sağlam bir fotoğraf sağlıyor.

“Sosyal baskınlık” olarak isimlendirilen bir öteki gösterge de burada ilgi cazip. Bu metrik, kripto paranın toplumsal medyasını, bölümdeki piyasa pahasına nazaran birinci 100 varlığın birleşik toplumsal hacmiyle karşılaştırıyor. Artık, XRP toplumsal hacmindeki eğilimi ve geçen yılki toplumsal baskınlığı gösteren bir grafik var:

dikkat binancedeki bu 5 altcoin icin boga tahminleri var 4 6NaAv2AwBu iki metrik son günlerde epey yüksek pahalara sahip / Kaynak: Santiment

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü üzere, hem XRP toplumsal hacmi hem de toplumsal baskınlık son vakitlerde yüksek düzeylere çıktı. Bu dalgalanmanın doruğunda, ikinci gösterge %16,2’lik bir bedele ulaştı. Bu da birinci 100 varlıkla ilgili toplumsal medya web sitelerindeki tüm tartışmaların %16,2’sinin altcoin hakkında olduğu manasına geliyor.

XRP’nin toplumsal hakimiyetindeki son artış kesinlikle düşüş eğilimli olmak zorunda değil. Lakin yeniden de bir doruğun gerçekleşme mümkünlüğünü artıracak bir şey. Bununla birlikte, faal adreslerin sayısı süratle artıyor. Bu yüzden, son vakitlerde varlık için bir yükseliş işareti de oldu. Bu türlü bir eğilim çoklukla çok sayıda kullanıcının Blockchain’e katıldığının bir işaretidir. Bu da altcoin fiyatının artışına takviye olacak bir durum.