Devlet hastanesinde 1 yıldır misyon yapıyordu! Tekirdağ’da uydurma hekimin oyununu meslektaşları bozdu

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 1 yıldır pratisyen doktor olarak misyon yapan Ayşe Özkiraz, kelamda...

Devlet hastanesinde 1 yıldır misyon yapıyordu! Tekirdağ’da uydurma hekimin oyununu meslektaşları bozdu

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 1 yıldır pratisyen doktor olarak misyon yapan Ayşe Özkiraz, kelamda meslektaşlarına Eylül ayında yapılan TUS’ta 81 puan aldığını ve çocuk hekimi olduğunu söyledi. Çocuk hekimi olarak kaşeler bastıran Özkiraz’ın durumundan şüphelenen hastanedeki tabipler, kendisine tıpla ilgili çeşitli sorular yöneltti.

ÇELİŞKİLİ CEVAPLARI PALAVRASINI ORTAYA ÇIKARDI

Çapa Tıp Fakültesi mezunu olduğunu söyleyen Ayşe Özkiraz, sorulara çelişkili karşılıklar verince, tatmin olmayan tabipler gerek eğitimi gerekse tedavi teknikleriyle ilgili sorular yöneltti. Bu sorulara da yanlışsız karşılıklar alamayan tabipler, Özkiraz’ın kuşkulu durumunu hastane idaresine bildirildi. Husus daha sonra İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Sıhhat Müdürlüğü’ne iletildi.

EVİNDE GEÇERSİZ DİPLOMALAR BULUNDU

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunulmasının akabinde polis grupları Ayşe Özkiraz’ı gözaltına alarak, konutunda arama yaptı. Meskendeki aramada çok sayıda geçersiz üniversite kimlik kartları, uydurma tabip kimlik kartları, uydurma diplomalar, çeşitli hastanelere ilişkin kimlikler, ameliyat kıyafetleri, periyot birincisi olduğunu dair plaketler ve tıbbi içerikli kitaplar ele geçirildi. Özkiraz’ın toplumsal medya hesaplarından hastanede girdiği ameliyatların fotoğrafları da paylaştığı görüldü.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Ayşe Özkiraz, emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye götürülürken, polis, şüphelinin meskeninde bulunan 3 poşet dolusu evrakları de savcılığa teslim etti. Savcılık soruşturmasının akabinde, ‘Tababet ve Şuabatı San’atlarının Usulü İcrasına Dair Kanunu’na muhalefet hatasından nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Özkiraz, tutuklandı.

AİLESİNİ BİLE KANDIRMIŞ!

Ayşe Özkiraz’ın yapılan incelemesinde lise mezunu olduğu ortaya çıktı. Ailesine de İstanbul’da Çapa Tıp Fakültesi’nde tahsil gördüğünü belirterek, yıllarca İstanbul’da kaldığı ve çeşitli işlerde çalıştığı öğrenilen Özkiraz’ın geçen yıl ailesinin yaşadığı Çerkezköy’e döndüğü öğrenildi. Özkiraz’ın tıp eğitimini tamamladığını ve Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne pratisyen doktor olarak atandığını söylediği kaydedildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki