Dev Balina, Bu Yapay Zeka Coini Sattı! Ne Bekleniyor?

Kripto para alanında dev balinaların satış süreçlerine her vakit dikkatle bakmak gerekiyor. Bu bağlamda artık...

Dev Balina, Bu Yapay Zeka Coini Sattı! Ne Bekleniyor?

Kripto para alanında dev balinaların satış süreçlerine her vakit dikkatle bakmak gerekiyor. Bu bağlamda artık bir balina yapay zeka coini satmış durumda. Tabi satış olunca aklımıza çabucak fiyat gelir. Bakalım gelişmeler nasıl sonuç vermiş.

Yapay zeka coini için olumsuz durum

Kripto tahlil firması Santiment’e nazaran, büyük bir varlık sahibi balina, Ethereum (ETH) tabanlı endeksleme protokolü The Graph’ın (GRT) fiyatını düşürdü. Santiment, muhtemelen kripto borsası olan bir balinanın 55 milyon doların üzerinde GRT’yi elden çıkardığını belirtiyor. Ayrıyeten fiyatın o vakitten beri düştüğünü söylüyor. Santiment bilgilerine nazaran büyük ölçüde bir varlığa sahip balina 55,3 milyon dolar kıymetinde yapay zeka coini GRT’yi elinden çıkarmış. Kriptokoin.com olarak baktığımızda sayı nitekim çok büyük. Bu durum kripto para ünitesi için fiyat düzeltmesi manasına geliyor. 

dev balina bu yapay zeka coini satti ne bekleniyor 0 bAtE6j7v

Firmaya nazaran, balina yapay zeka coini GRT’yi 0,130 dolardan sattı. Bu yazının yazıldığı sırada GRT 0,128 dolardan süreç görüyordu. Santiment, Ethereum’un kendisinin de fiyat yapısını korumakta zorlandığını vurguluyor. Zira ETH sahiplerinin geçen haftaki bir ralliden sonra bile kar elde etmekte süratli davrandığını belirtiyor.

Fiyat ne durumda?

Yukarıda belirttiğimiz satışların akabinde, kripto balinaları yapay zeka coini GRT’de yine long durumlar almaya başladı. Santiment’in aşağıdaki grafiği, 10 milyon ila 1 milyar GRT token bakiyesine sahip kripto balinalarının varlıklarını kıymetli ölçüde artırdığını gösteriyor.  23 Mayıs ve 31 Mayıs tarihleri ortasında, bu bireyler varlıklarına 70 milyon GRT ekledi. Yapay zeka coini alanını çevreleyen yükseliş hissine düzgün bakmak gerekiyor. Buna nazaran büyük kurumsal yatırımcıların bir sefer daha coşkuyu satın almaya başladığı görülüyor. Mevcut piyasa fiyatlarına nazaran, kripto balinaları tarafından yapılan yeni yatırım yaklaşık 9,3 milyon dolar bedelinde.

dev balina bu yapay zeka coini satti ne bekleniyor 1 prdp8CDO

Diğer taraftan, kripto balinaları blockchain alanında kıymetli bir tesire sahip. Bu balina biriktirme çılgınlığı, başka yatırımcıları da yükseliş olacağına ikna ediyor. Ayrıyeten, yükseliş eğilimli yatırımcılar yapay zeka coini GRT’ye olan talebi artırmaya başladı. Borsa zincir içi Piyasa derinliği grafiği, çeşitli kripto borsalarında yapay zeka coini GRT sahipleri tarafından verilen toplam alım/satım buyruklarının bir toplamını gösteriyor. Şu anda, GRT sahipleri 29,3 milyon GRT tokenı satın almak için buyruk vermiş durumda. Bu ortada, satıcılar yalnızca 22,9 milyon tokenı satışa çıkarmış durumda.

dev balina bu yapay zeka coini satti ne bekleniyor 2

Talep piyasa arzını aştığında, rekabet artar. Buna nazaran varlığın fiyatı üzerinde üst taraflı baskı oluşturur. Şu anda 6,2 milyon GRT’lik bir arz açığı bulunuyor. Alıcılar rekabeti yenmek için tekliflerini artırdıkça GRT fiyatının yükselmesi mümkün. Sonuç olarak, balina süreçleri ortasındaki birikim çılgınlığı ve borsalardaki arz derdi önümüzdeki günlerde daha fazla GRT fiyat artışını tetikleyebilir. Balina yatırımcıları ortasındaki yükseliş faaliyeti göz önüne alındığında, GRT fiyatı önümüzdeki günlerde 0,18 dolara yükselebilir.