DENEYAP Türkiye Teknoloji Atölyeleri için Niğdede uygulama sınavı yapıldı

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI, TÜBİTAK İLE TÜRKİYE TEKNOLOJİ TAKIMI VAKFI İŞ BİRLİĞİYLE BAŞLATILAN DENEYAP TÜRKİYE TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ İÇİN NİĞDE’DE E-SINAVI GEÇEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK UYGULAMA SINAVI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

DENEYAP Türkiye Teknoloji Atölyeleri için Niğdede uygulama sınavı yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliğiyle başlatılan DENEYAP Türkiye Teknoloji Atölyeleri için Niğde’de e-sınavı geçen öğrencilere yönelik uygulama sınavı gerçekleştirildi.


Merkez Spor Salonu’nda yapılan sınav, ikişer seans halinde 331 öğrencinin katılımıyla yapılıyor. Geleceğin teknoloji yıldızlarının yetiştirileceği proje için ter döken öğrenciler sınavda, 120 dakika boyunca teknoloji uygulamaları yapacak. Sınavda kendilerine sunulan tema doğrultusunda verilen malzeme kiti ile özgün fikirlerini ortaya çıkaran öğrenciler, teknik bilgilerini kullanabilecekleri proje tasarımı yapacak. Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu milli teknoloji hamlesi çerçevesinde biz gençlerimizde geleceğin yıldızlarını keşfediyoruz. Türkiye’de 42 ilde 50 merkezde aynı şekilde sınav devam ediyor. Çocuklarımız ikinci aşamadırlar. Daha sonraki aşamada yaklaşık 3 yıl eğitim alacaklar. Ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacak olan gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.