Dart Sporuna İlgi Artıyor

Temel spor dallarından sonra Şanlıurfa’da dart sporuna da ilgi artıyor. Az sayıda başlayan spor dalı, artık her tarafında görülmesi mümkün.

Dart Sporuna İlgi Artıyor
08 Haziran 2020 - 13:39


Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu İl Temsilcisi Halil Durmuş, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada, Dart sporunu 2017 yılından beri Şanlıurfa’da etkin tanıtmaya çalıştıklarını belirterek hedeflerinin Türkiye ve dünya şampiyonlarını elde etmek olduklarını söyledi.
 
“TÜRKİYE REKORU KIRDIK”

Durmuş, şunları söyledi:”Uzun bir çalışmanın semeresini almaya başladık. Hızla bir şekilde ilerliyoruz. Okul katılımında rekor kırdık Türkiye genelinde. 208 okul ile Türkiye rekoru kırdık. Bu da kentimizdeki genç nüfusun fazlalığından, gençlerin ilgisi, spor branşlarına yönlendirildiği zaman ne kadar önemli başarılar alındığının ispatıdır.
 
“BİNİN ÜZERİNDE LİSANSLI SPORCU VAR URFA’DA”

 İlk başta başladığımızda kimse yoktu, şimdi ilimizde 3 takım var. Şu aşamada Urfa’da binin üzerinde lisanslı sporcu bulunuyor. Urfa’mızı A Milli takımda temsil eden sporcularımız bulunuyor. Koronavirüsten dolayı şampiyonalar sekteye uğradı.  6-7 ilçemizde dart sporumuzu yangınlaştırdık. Yetişkinlerimizin başarılar elde etmesi bizleri mutlu ediyor. Pahalı bir spor dalı değildir dart.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum