Cizrede 4-6 yaş Kuran kurslarının coşkulu yıl sonu şenliği

CİZRE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN MÜFTÜLÜĞE BAĞLI 4-6 YAŞ KUR'AN KURSLARINDA EĞİTİM GÖREN ÇOCUKLAR İÇİN CİZRE ŞEHİR STADINDA YIL SONU ŞENLİKLERİ ADI ALTINDA ETKİNLİK DÜZENLENDİ,ETKİNLİĞE VATANDAŞLAR YOĞUN BİR İLGİ GÖSTERDİ.(ABİDİN YEL/ŞIRNAK-İHA)

Cizrede 4-6 yaş Kuran kurslarının coşkulu yıl sonu şenliği

Şırnak’ın Cizre İlçe Müftülüğü bünyesindeki 4-6 yaş Kur’an kursları tarafından düzenlenen yıl sonu şenliği vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi gördü.


4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören çocuklar için Cizre şehir stadında yıl sonu şenlikleri adı altında etkinlik düzenlendi. Vatandaşların türbinleri doldurduğu etkinlik Kur’an kursu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealiyle başladı. Çocuklar daha sonra Kur’an kurslarında öğrendikleri ezan, şiir, dua, kısa süreler, semazen ve çeşitli dallarda yeteneklerini sergiledi. Etkinliğe Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Mehmet Tunç, İl Müftüsü Mehmet Taştan, İlçe Müftüsü Süleyman Baran, kurum müdürleri ve çocukların aileleri katıldı. Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Mehmet Tunç, ”Bizim için yurt satında ahlakıyla, maneviyatıyla devlete, millete hizmet edecek gençlerimize ihtiyacımız var. İlçedeki Kur’an kursu sayısını her geçen gün arttıracağız. Bu coğrafyada ilim, tedrisat, ahlak ve maneviyat yaşatmamız gereken en önemli değerlerdir” dedi.


Türkiye’nin dört bir yanında 4-6 yaş Kur’an kurslarının mezuniyet şenliklerinin coşku içerisinde yapıldığını ifade eden Şırnak İl Müftüsü Mehmet Taştan, ”Bu çocuklarımıza her öğrettiğimiz şey mermer üzerine yazı yazmak gibidir ki asırlar onu yıpratamaz. Onun için dinimizi, Peygamberimizi, Kur’an-ı Kerim’i, milli ve manevi değerlerimizi, vatan ve millet sevgisini, insanlarla kucaklaşmayı, insanlara saygılı ve sevgiyle davranmayı öğreten ve yaşatan bu kurslarımıza her birimiz minnet borçluyuz” diye konuştu.


Şiirlerin okunduğu, semazen gösterisi ve Kur’an’da isimleri geçen Peygamberlerin zikredildiği etkinlikte protokol üyeleri tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.