Cinsel hayatı perperişan eden bir yiyecek var! Mutfağınızda sakın barındırmayın

İnsan soyunun devamı için vazgeçilmez olarak görülen cinsellik, birçok vakit sağlıklı beslenme ile paralel gidiyor....

Cinsel hayatı perperişan eden bir yiyecek var! Mutfağınızda sakın barındırmayın

İnsan soyunun devamı için vazgeçilmez olarak görülen cinsellik, birçok vakit sağlıklı beslenme ile paralel gidiyor. Bu nedenle de uzmanlar, insanların uzak durması gereken besinler hakkında sık sık ihtarlarda bulunuyor.

GLİKOZDAN UZAK DURUN

Uzmanlar tarafından son yapılan ikazda ise glikoza dikkat çekildi. Bilhassa son periyotta tatlı fiyatlarının artmasıyla birlikte kimi işletmeler, glikoz şuruplu tatlılar yapmaya yöneldi. Ama uzmanlar, çok şeker yüklenen bu tatlıların cinsel hayatı olumsuz etkilediğini savunuyor.

ZARARLI OLAN ÖTEKİ ESERLER DE VAR

Kendine Amerika’nın Keyifli Hormonlar Tabibi diyen Deborah Matthew, “Şeker oranı yüksek bir diyet cinsel hayatınız için o kadar da tatlı değil” diyor. Beyaz ekmek, unlu mamuller, cipsler ve şekerli içecekler üzere düşük lifli, yüksek oranda işlenmiş yiyecekler yemekten kaynaklanan kronik yüksek kan şekeri, birçok cinsel sıhhat probleminin ardındaki hatalıdır diyor.

GLİKOZUN ÖTEKİ ZİYANLARI NELER?

Glikoz içinde bulunan unsurları sebebi ile bedende yağ depolanmasına neden olur ve bu da kiloya sebebiyet verir. Böbrek taşlarının artmasına neden olur. Kalp damar rahatsızlıklarına ve damar sertleşmesine neden olur. Alzheimer hastalığının ortaya çıkmasına ve unutkanlığa neden olur.