Çevikkuvvet kavşağı ne zaman açılacak?

Şanlıurfa trafiğinin kalbi niteliğindeki Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı'nın açılacağı gün merakla bekleniyor.

Çevikkuvvet kavşağı ne zaman açılacak?
15 Ağustos 2020 - 19:06
Reklam

Şanlıurfa trafiğinin kalbi niteliğindeki Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı'nın açılacağı gün merakla bekleniyor.

Dönemin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi tarafından 2018 Ağustos ayında ihalesi yapılan ve yaklaşık 6 ayda bitirileceği düşünülen proje, henüz tamamlanmadı.  Ödenek yetersizliği iddiasıyla yapımı durdurulan projenin 180 gün içerisinde tamamlanması hedeflenirken, proje 20. ayını da geride  bıraktı.

SADECE BİR KISMI TRAFİĞE AÇILDI

'Yapıldı-yapılacak' derken projenin sadece Şanlıurfa-Diyarbakır yolu trafiğe açılırken, vatandaş kavşağın tamamen hizmete gireceği günü iple çekiyor. Yapımına başlandığı günden bu yana projenin kesin tarihiyle ilgili ise çeşitli tarihler veriliyor.

SADECE 'GİDİŞ YÖNÜ' AÇILDI

Son olarak geçtiğimiz Eylül ayı sonunda trafiğe tamamen açılması beklenen kavşak, Diyarbakır yolu asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla sadece 'gidiş yönü' ile trafiğe açıldı. Ankara ziyaretlerinin ardından açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise kavşağın bir kısmının açıldığını ve tünel kısmında çalışmaların devam edeceğini kaydetmişti.

URFALI VEKİL 2019 SONUNU GÖSTERMİŞTİ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba da geçtiğimiz Temmuz ayında Karayolları Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan ile Çevik Kuvvet Kavşağı inşaatını yerinde incelemişti. İncelemelerin ardından projenin bitimine dair bir tarih de Vekil Fakıbaba'dan gelmişti. Fakıbaba, Diyarbakır-Şanlıurfa Çevik Kuvvet geçişi ve otogar bağlantısının en geç 15 Eylül’e kadar biteceğini ve Çevik Kuvvet Kavşağının tamamının ise 2019 yılının bitimin de tamamlanacağını kaydetmişti.

KARAYOLLARI DA 'NİSAN' DEDİ

2020'ye girdiğimiz bugünlerde halen yapım aşamasında olan proje ile ilgili bir tarih de Şanlıurfa Karayolları 9. Bölge Müdürlüğünden geldi. Alınan bilgiye göre; Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağının Nisan ayı sonunda tamamen trafiğe açılması bekleniyor. Karayolları, çalışmaların devam ettiğini ve kavşaktaki fiziksel gerçekleşmenin yüzde 70'lerde olduğunu kaydetti. Yaklaşık 18 ayı bulan projenin toplam maliyetinin ise 105 milyon TL'yi bulduğu öğrenildi.
projenin tamamlanması ile kentin trafiğinin de büyük ölçüde rahatlayacağı tahmin ediliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum