Cem Uzan: Haziran 2023’te yapılacak seçimde adayım, Türkiye’ye cumhurbaşkanı olacağım

Yurtdışında yaşayan Genç Parti kurucusu Cem Uzan, 20-25 yıl evvel hayatını verdiği siyaset sahnesinden çıkmasının...

Cem Uzan: Haziran 2023’te yapılacak seçimde adayım, Türkiye’ye cumhurbaşkanı olacağım

Yurtdışında yaşayan Genç Parti kurucusu Cem Uzan, 20-25 yıl evvel hayatını verdiği siyaset sahnesinden çıkmasının mümkün olmadığını söyledi. Sözcü gazetesinden Hürmet Öztürk’e birbirinden değerli açıklamalarda bulunan Uzan, CHP, GÜZEL Parti ve HDP’ye de seslenerek “Türkiye için doğruları söylüyorum. Onlar öbür muhalefet ancak ben de bir o kadar muhalefetim” dedi.

“MİLLETİMİZ TEVECCÜH GÖSTERİRSE HİÇBİR PÜRÜZ DURAMAZ ÖNÜMDE”

Televizyonda bir programa çıktığında canlı yayından kendisini 24 saat içinde 100 bin kişinin izlediğini ve haftada 500-600 bin bireye ulaştığını belirten Uzan, “Ben hiç bir şeyin tesirinde kalmadan Türkiye Cumhuriyeti devletinin mevcudiyeti için doğruları söylemeye devam edeceğim. Millet de bana teveccüh gösterip oyunu verdiği takdirde hiçbir pürüz duramaz benim önümde. Onun için doğruyu söylüyorum” dedi.

“TÜRKİYE’YE CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM”

Haziran 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını da duyuran Genç Parti kurucusu Cem Uzan, “Haziran 2023’te Türkiye’ye cumhurbaşkanı olacağım” sözünü kullandı.

“YASAKLAR MİLLET OY VERDİĞİ SÜRECE KİMSENİN ÖNÜNDE PÜRÜZ OLMUYOR”

Hakkındaki “siyasi yasak” savlarıyla ilgili de konuşan Cem Uzan şu tabirleri kullandı; “Bana, ‘Hakkınızda katılaşmış mahpus cezaları var’ deniliyor. Diyenlere, ‘Bir dakika’ deyip şu karşılığı veriyorum: Süleyman Demirel de yasaklıydı. Başbakan, cumhurbaşkanı oldu mu? Oldu. Bülent Ecevit yasaklı mıydı? Yasaklıydı, başbakan oldu. Necmettin Erbakan yasaklıydı. Başbakan oldu. Recep Tayyip Erdoğan da yasaklıydı, başbakan ve cumhurbaşkanı oldu mu? Oldu. Ben de yasaklıyım. Başbakan değil, cumhurbaşkanı olacağım. Yasaklar, millet oy verdiği sürece kimsenin önünde pürüz olmuyor.”