Çankaya’da Meskende Sıhhat Hizmeti

Çankaya Belediyesinin Meskende Bakım Hizmetleri ortasında yer alan Meskende Sıhhat Ünitesi, pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü,...

Çankaya’da Meskende Sıhhat Hizmeti

Çankaya Belediyesinin Meskende Bakım Hizmetleri ortasında yer alan Meskende Sıhhat Ünitesi, pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü, kan tetkiki için kan örneği alma üzere birinci basamak sıhhat hizmetlerini vatandaşın ayağına kadar götürüyor. Sıhhat takımları akşam saatlerinde de vatandaşlara hizmet veriyor.

Çankaya Belediyesi, rastgele bir sıhhat kuruluşuna gidecek durumu olmayan vatandaşlara Meskende Sıhhat hizmeti veriyor. Konutta Sıhhat Hizmetini fiyatsız olarak veren Çankaya Belediyesi, muhtaçlık sahibi vatandaşlara takviye veriyor.

AKŞAM DA HİZMET ALINABİLİYOR

Hizmet kapsamında; pansuman, antibiyotik hariç reçeteli enjeksiyon, tansiyon ölçümü, kan tetkiki için kan örneği alma üzere birinci basamak sıhhat hizmetleri veriliyor. Mesai saatleri dışında akşam da hizmet veren takımlar, hastaların farklı şikayetleri konusunda da takviye veriyor, ilgili duruma nazaran tam teşekküllü hastanelere yönlendiriyor.

Çankaya Belediyesinin Meskende Sıhhat hizmetlerinden yararlanmak isteyen Çankayalılar, telefonla ya da şahsen müracaatta bulunarak bu hizmetleri alabiliyorlar. Vatandaşlar, hafta içi 08.00-17.00 mesai saatleri içinde 458 89 00/1179 numaralı telefonunu arayarak müracaatta bulunabiliyor ve program dahilinde hizmet alabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı