Çağdaş sanayi sitesi kuruluyor

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 3. Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifinin daveti...

Çağdaş sanayi sitesi kuruluyor

Çağdaş sanayi sitesi kuruluyor - 08/12/2022

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 3. Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifinin daveti üzerine, klâsik kuru fasulye aktifliğine katıldı. Bornova Belediye Lideri Mustafa İduğ’un da yer aldığı programda, Lider Tunç Soyer esnafla yemek yedi.

Programda konuşan Lider Soyer, ekonomik krize değinerek, “Daha 20 yıl evvel 2023 için kişi başına düşen gelir 25 bin dolar olacak deniyordu. İhracatımız 500 milyar dolar olacak deniyordu. Ne yazık ki tekrar 8 bin dolarlarda, yerimizde saymaya devam ediyoruz. Gayenin yarısını bile tutturamadık. Sıkıntı bir periyottan geçiyoruz lakin bunlar bizi yıldıramaz. Zira biz bu memleketin potansiyelini, kültürünü, köklerini biliyoruz. Biz bunların hepsinin üstesinden gelecek harika bir milletiz. Çok güçlü bir milletiz” dedi.

“Bir şey değişecek, her şey değişecek”
Yaşananların baht değil yanlış siyasetlerin sonucu olduğunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Ama değiştirmek mümkün. Bu cennet vatanın ürettiği refahı adil biçimde bölüşmek mümkün. Biz dünyanın en hoş iklim neslinde, en bereketli topraklarında, en güçlü medeniyetlerine konut sahipliği yapmış bir coğrafyada yaşıyoruz. Hiç birimiz bu hayat kalitesini hak etmiyoruz. Bu topraklarda yaşayan herkese çok daha uygar, çok daha konforlu, çok daha hoş bir hayatı hak ediyor. Biz atalarımızdan bu türlü gördük. Onların öyküsüne baktığımız vakit bunu gördük. Lakin bugün işsizlikte birinci sıradaysak, hayat pahalılığında birinci sıradaysak, bunu değiştirmek zorundayız ve emin olun ki bunu değiştireceğiz. Bir şey değişecek, her şey değişecek” diye konuştu.

“Göreceksiniz çağdaş bir sanayi sitesini daima birlikte kuracağız”
Lider Soyer, esnaf ve sanatkarların değerine değinerek, “Yaptığınız işin herkesin yapamayacağı bir iş olduğunu biliyoruz. Sıradan bir iş yapmıyorsunuz, ustalık gerektiren bir iş yapıyorsunuz. Bütün sorun bu ustalık kültürünü korumakta. Sizin ardınızdan gelecek gençlerin de sizin ustalıklarınıza kavuşmasını sağlamakta” dedi. Konuşmasında sanayi sitesinin dönüşümünü yapacaklarını da anlatan Lider Tunç Soyer şöyle devam etti: “Sanayi sitesini kent dışına atmak işin kolayına kaçmak olur. Burayı da ticarete, konuta açalım. Bu türlü yapmayacağız. Burada sizin hakkınız var. Mülk sahibi olsanız da olmasanız da… Bu kentin kültüründe hisseniz var. Bunu birlikte yapacağız. Kentsel dönüşümü sanayi dönüşümü olarak birinci sefer burada uygulayacağız. Göreceksiniz çağdaş bir sanayi sitesini daima birlikte kuracağız. Her vakit yanınıza gelip ekmeğinizi bölüşmesek de kalbimiz sizinle. Şayet 16-17 saat çalışıyorsak bilin ki sizler için çalışıyoruz. İçiniz rahat olsun. Bir ortaya gelmediğimiz için gönül koymayın. Değişik bir memleketi daima birlikte yaratacağız.”

“AAA ile ödüllendirildi”
Bornona Belediye Lideri Mustafa İduğ da Türkiye’nin ekonomik olarak çok sıkıntı günlerden geçtiğini söz ederek, “Buna karşın İzmir Büyükşehir Belediyesi memleketler arası kredi derecelendirme kuruluşları tarafından en üst olan basamak olan AAA ile ödüllendirildi. Sayın liderimizi kutluyorum. Hoş işler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Üreten bir Türkiye amacına daima birlikte ulaşacağız”
3. Sanayi Sitesi İşletme Kooperatif Lideri Yalçın Dönmez de Lider Soyer’in yaptığı hizmetlere değinerek, şunları söyledi: “Seferihisar’ın turizme açılmasına öncülük ettiniz. Seferihisar’da ‘Sakin Şehir’ çalışmasını başlatarak tüm ülkeye bunu yaydınız. Başarılarınıza her gün yenisini eklediniz. Kente yaptığınız katkılardan ötürü teşekkür ediyorum. Ülkemizin geleceği, büyümesi için çalışıyoruz. Gücümüzü Türkiye’nin geleceğini en düzgün halde inşa edebilmek için harcıyoruz. Bugün dünyada güçlü bir dönüşüm yaşanıyor. Üreten bir Türkiye maksadına daima birlikte ulaşacağız.”