Büyük Bir Deprem Bekliyoruz? İstanbul İçin Korkutan Açıklama

Aradan yıllar geçsene dün gibi hatırlanan Gölcük depremi üzerinden tam 21 yıl geçti. Bugün hala konuşulan muhtemel İstanbul depremi ile ilgili bir gelişme yaşandı.

Büyük Bir Deprem Bekliyoruz? İstanbul İçin Korkutan Açıklama
29 Haziran 2020 - 13:39

Ülkemizin iki güclü fay hattı üzerinde olmasından dolayı sürekli olarak büyük küçük birçok deprem meydana geliyor. Geçtiğimiz yıllarda Manisa, Elazığ ve Malatya gibi illerimizde büyük depremler meydana geldi. Son bir kaç gün içerisinde bu bölgeler ve marmaris'te yaşanan orta ölçekli depremler herkesi tedirgin etti.

Kuzey Anadolu Fay hattı biliyorsunuz ki İstanbul'un üzerinden de geçiyor. Şimdiye kadar İstanbul civarında ufak sarsıntılar olsada insanların büyük depremi bekleme endişeleri günden güne arttı. Henüz İstanbul bu ufak sarsıntılardan etkilenmesede Naci Görür, İstanbul hakkında beklenen açıklamayı yaptı.

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür açıklamasını; "Minimum 7.3 deprem geliyor, şakası yok" diye uyardı ve "İstanbul gibi yapı stokunun yüzde 60’ının zafiyet içinde olduğu bir yerde bunun sonuçları çok büyük olacak" şeklinde ifadeler de bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum