Bursa’da Tabakhaneler Bölgesi turizme kazandırılmalı

BURSA (İGFA) – Turizm profesyonellerini bir ortaya getiren Bursa SKAL Kulüp’ün İdare Konseyi Lideri Gülçin...

Bursa’da Tabakhaneler Bölgesi turizme kazandırılmalı

BURSA (İGFA) – Turizm profesyonellerini bir ortaya getiren Bursa SKAL Kulüp’ün İdare Konseyi Lideri Gülçin Güleç, kent merkezindeki Tabakhaneler Bölgesi için planlanan son projenin gözden geçirilerek ulusal ve memleketler arası turizm yatırımcılarını Bursa’ya çekecek bir cazibe merkezi haline getirilmesinin kentin turizm potansiyeli açısından çok kıymetli olduğunu vurguladı.

Bursa kent merkezinde daha evvel turizm bölgesi olarak istimlak edilen Tabakhaneler bölgesine yönelik, kâfi yatırımcı bulunamadığı münasebeti ile TOKİ tarafından hazırlanan ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilan edilen 692 konut, 63 dükkân ve 25 dönümlük termal alanı içeren proje hakkında değerlendirmelerini paylaşan Lider Gülçin Güleç; “Şehrimizin turizm potansiyelinin güçlendirilmesi noktasında bölümümüzün ve kentimizin beklentilerini karşılamamaktadır. Çekirge, Kükürtlü, Merinos ve Kültürpark’ta termal tesis ve otellerin de ağır faaliyet gösterdiği bu türlü geniş bir bölgede termal turizme yönelik hazırlanacak proje, hem kentimizin hem de kesimimizin kalkınması açısından büyük bir kıymet taşımaktadır. Münasebetiyle hâlihazırda boş olan bu pahalı bölgenin termal turizm ve sıhhat turizmine kazandırılması, Bursa’yı bu alanlarda çekim merkezi haline getirecektir.” diye konuştu.

‘SEKTÖRÜN GÖRÜŞLERİ DİKKATE ALINMALI’

Güleç, Sıcaksu üzere kent merkezinde ve termal suların üzerinde olan bir bölgenin, turizm açısından çok yüksek bir paha söz ettiğini söyledi. Güleç, Tabakhaneler Bölgesinin konut ve trafik yoğunluğunu artıracak bir proje ile planlanması yerine Bursa’nın turizm alanındaki rekabetçiliğini yükseltecek ve doğal zenginliklerimizi ortak bedele dönüştürecek bir anlayışla kurgulanmasını talep ettiklerini kaydetti.

The post Bursa’da Tabakhaneler Bölgesi turizme kazandırılmalı first appeared on Csa Haber.