Bursa Yıldırım’da fahiş fiyat kontrolleri sürüyor

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları, vatandaşların sıhhatini korumak ve inançlı alışveriş yapabilmelerini...

Bursa Yıldırım’da fahiş fiyat kontrolleri sürüyor

Bursa Yıldırım'da fahiş fiyat kontrolleri sürüyor - 04/12/2022

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları, vatandaşların sıhhatini korumak ve inançlı alışveriş yapabilmelerini sağlamak için ağır efor sarf ediyor.

İlçe genelinde besin ve temel tüketim eserlerine yönelik haksız fiyat artışı kontrolü yapan Zabıta Müdürlüğü takımları, marketlerdeki eser raflarındaki etiketleri kayıt altına alıyor ve fahiş oranda fiyat artışı yapılıp yapılmadığını tespit ediyor. Marketlerde yapılan kontrollerde, eserlerin reyondaki etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılarak, fiyatların da haksız artışa giden marketler hakkında ise ‘Tüketici Kanunu’ gereği yasal süreç başlatılıyor.

‘DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK’

Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, Yıldırımlıların sıhhatlerini korumak, fırsatçılığın önüne geçmek ve haksız karı engellemek için Zabıta Müdürlüğü takımlarının ağır mesai harcadığını lisana getirdi. Lider Yılmaz, fiyat artışı tespit edilen işletmelerde ise yasal süreç sürecini başlattıklarını belirterek, kontrollerin aralıksız süreceğini kaydetti.