Burhaniye Emekli Sen, Dayanışma Gecesinde Buluştu

DİSK Emekli-Sen Burhaniye şubesi birlik ve dayanışma gecesi düzenledi. Düzenlenen geceye Burhaniye Belediye Lideri Ali...

Burhaniye Emekli Sen, Dayanışma Gecesinde Buluştu

DİSK Emekli-Sen Burhaniye şubesi birlik ve dayanışma gecesi düzenledi. Düzenlenen geceye Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler’de katıldı.

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Burhaniye şubesi tarafından düzenlenen birlik ve dayanışma yemeği Burhaniye’deki Demokrasi Bileşenlerini bir ortaya getirdi. Şube Lideri Çiğdem Karasakal Avcu’nun konut sahipliğinde düzenlenen geceye ayrıyeten sendikanın üyesi olan Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler ile eşi Nuriye Deveciler, Lider Yardımcısı Oktay Erbalaban, DİSK Emekli-Sen Merkez Yürütme Heyeti Üyesi Hakan İlter, Belediye meclis üyeleri, demokrasi bileşenleri, sivil toplum örgütleriyle birlikte sendika üyeleri katıldı.

Düzenlenen gece de bir konuşma yapan Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler, emeklilerin ekonomik, toplumsal, kültürel ve hukukî meselelerine değinerek, emeklilerin çalışırken ödemiş oldukları vergilerle ülke iktisadına değerli katkı sunduklarını lakin emekli olduktan sonra yok sayılarak yoksulluğa terk edildiklerini vurguladı.

Başkan Deveciler konuşmasının devamında “Son periyotta yeni hesaplama formülleriyle emeklilerin aylıkları düşürüldü. Ülkemizde milyonlarca emekli minimum fiyatın altında maaş alıyor. Emekliler insan onuruna yaraşır biçimde yaşayabileceği maaşı alması için her türlü siyasetin yürütülmesi gerekiyor. Her hususta olduğu üzere bu bahiste da yanınızdayız. Bu manada siz emekli-sen ailesini ve dostlarımıza teşekkür ediyor, hürmetlerimi sunuyorum” dedi. Düzenlenen gece konuşmaların akabinde müzik dinletisi eşliğinde sürdü

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı