Bunu ilk kez denediler! ABD’den sınırımıza 20 km mesafede terör örgütü YPG’ye askeri eğitim

Amerikan askerleri tarafından Türkiye hududuna 20 kilometre aralıkta terör örgütü YPG mensuplarına askeri eğitim verildi....

Bunu ilk kez denediler! ABD’den sınırımıza 20 km mesafede terör örgütü YPG’ye askeri eğitim

Amerikan askerleri tarafından Türkiye hududuna 20 kilometre aralıkta terör örgütü YPG mensuplarına askeri eğitim verildi. Bilhassa Türkiye sonuna bu kadar yakın bir noktada birinci kez eğitim ve tatbikat gerçekleştirildiği vurgulanırken, SDG’ye eğitimin ABD öncülüğünde kurulan “Birleşik Ortak Vazife Gücü” tarafından verildiği kaydedildi.

ORTA VAZİFE GÜCÜ’NE 30 ÜLKEDEN DESTEK

Terör örgütü DAEŞ’e karşı askeri gayret hedefiyle 2014’ün Aralık ayında kurulan Orta Vazife Gücü’ne 30’dan fazla ülke askeri işçi ve teçhizat takviyesi sağlıyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ SDG’YE EĞİTİM VERİYORLAR

Irak’taki faaliyetlerine 5 Ocak 2020 prestijiyle son verdiğini duyuran Ortak Misyon Gücü, Amerikalı askerlerin öncülüğünde Suriye’nin kuzeyinde “omurgasını terör örgütü PKK/YPG’nin oluşturduğu” SDG güçlerine eğitim vermeye devam ediyor. Yanı sıra, örgüt elemanlarına silah, mühimmat ve askeri lojistik hizmetlerini sürdüren “Birleşik Ortak Misyon Gücü”, komuta kademesiyle de takviyesini göstermekten çekinmiyor.

ABD’DEN SKANDAL DESTEK

Son olarak; Vazife Gücü Kumandan Yardımcısı Tuğgeneral Carl Harris,terör yapılanmasının üst seviye yöneticilerini geçen hafta Hol Mülteci Kampı’nda ziyaret etmiş ve ABD’nin örgüte takviyesinin devam edeceğini söylemişti.